На Рівненщині з 1 вересня зросте мінімальна зарплата і прожитковий мінімум

Уряд України вносить до Парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Глава Уряду повідомив, що законопроект передбачає підвищення заробітної плати, зокрема, для близько 3 мільйонів працівників бюджетної сфери: «Вчитель без категорії отримає додатково 470 гривень. Вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень. Сімейний лікар буде додатково отримувати 453 гривні. А медсестра - 304 гривні».

Працівники соціальної сфери та культури також отримають підвищення. Зокрема, працівники соціальної сфери додатково будуть отримувати 304 гривні. А працівники культури, наприклад, бібліотекар, - 348 гривень.

Українські студенти, яких є півтора мільйона, також отримають підвищення стипендій. Студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, - 95 гривень.

Прем’єр-міністр також повідомив, що одинокі матері після підвищення загалом будуть отримувати від 350 до 727 гривень.

Пенсіонери, які потребують найбільшої допомоги від держави, також отримуватимуть більшу пенсію. Таке підвищення буде стосуватися 7,5 мільйонів українських пенсіонерів. І мінімальна пенсія буде становити 1074 гривні.

Люди з особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 гривень.

«Таким чином, мінімальна заробітна платня, яка сьогодні в країні становить 1218 гривень, з 1 вересня цього року становитиме 1378 гривень», - наголосив Арсеній Яценюк.

Це означає, що заробітна платня повинна піднятися не тільки в бюджетній сфері, підкреслив Глава Уряду: «Вона повинна піднятися в цілому по економіці - всі підприємства всіх форм власності повинні підняти заробітну платню для своїх працівників».

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.