Декілька думок про спідвей після спідвею

Міжнародні змагання, видатні спідвеїсти на треку, повні трибуни глядачів і запаморочливий запах метанолу – все це колись було у Рівному. Ігор Марко – чемпіон світу серед юніорів, “Сигнал” і “Радуга” – переможець та призер чемпіонатів СРСР. Все це пам’ятають рівняни і як показали останні змагання на Мототреку останніми вихідними добряче засумували за спідвеєм. Але цей вид спорту, на жаль, в глибокій кризі не тільки в Рівному, а й в Україні в цілому.

Вирішили ми з колегами, як то кажуть, не словом, а ділом підтримати спідвей в Рівному. Домовились із польським спортсменом, що купимо в нього мотоцикл на якому він виступатиме в Рівному і передамо його дитячій секції спідвею. Власне так і сталося під час Відкритого кубку Рівного. Але про ці плани довідався ще «дехто», запанікував і дав команду своїм людям організувати бігом щось подібне. Новий мотоцикл коштує в середньому 5 тис. доларів. Якщо наш міський голова заробив на нього на своїй посаді, то хочеться побачити це в його декларації про доходи і співставити цифри. Така собі смішна гра на випередження. Але в результаті Рівне отримало 2 мотоцикли і це насправді тішить.

Чим можна ще врятувати спідвей? Та вкладати кошти в юних гонщиків. Саме вони мають скласти кістяк нової команди, про яку так мріють рівняни. Хай ганяються, вчаться!

А тепер по суті... Після перегляду в суботу спідвею у Рівному виникло декілька ідей, які варто спробувати реалізувати, щоб цей вид спорту і далі лишався не бутафорною візитівкою нашого міста:

1. Системна допомога цьому виду спорту від міста та активне залучення приватних інвесторів. Спідвей – задоволення не з дешевих. Дорожче, кажуть, навіть за футбол. Тому, звісно, бюджету міста воно не по кишені, але для цього варто долучити спонсорів на вигідних умовах. Є Володимир Трофімов, наша жива легенда і гордість міста. Йому, вважаю під силу, якщо в нього є ще таке бажання, створити команду, яка представлятиме Рівне. В нього підростає талановитий син Віктор, який вже, а це видно, може не тільки повторити кар’єру батька, а й перевершити його здобутки. Це майбутній чемпіон. Не підтримаємо ми, поїде до Польщі чи Англії і втратить Україна видатного спортсмена;

2. Розвиток та підтримка дитячої школи спідвею. Це безумовно потрібно робити коштами. Діти – наше мабутнє, наша надія. А рівнянам є на кого рівнятись, є куди розвиватись у цій спідвеї. Все що необхідно – це матеріальна та моральна підтримка молодих талантів;

3. Започаткування створення народного клубу спідвею використовуючи найкращі з ідей створення «Вереса». Я впевнений, у Рівному знайдеться чимало шанувальників цього виду спорту, які захочуть підтримати спідвей у рідному місті. Варто проводити більше відкритих кубків, як показали вихідні рівняни готові платити за видовище, за підтримку спідвею;

4. Оновлення Мототреку (зміна сидінь, газону та обладнання освітлення) та перетворення його у багатопрофільний об’єкт (для проведення турнірів в тому числі з інших видів спорту на газоні та мотодоріжках);

5. Участь рівненських команд у польській лізі. Для цього потрібна команда. Вона не візьметься нізвідки. Тому починати треба з малого – з юних спортсменів і підтягувати їх до необхідного рівня. Це першочергово!

В місті є все для розвитку спідвею: кадри, стадіон, глядач, фани але не вистачає потужного інвестора. Готовий його шукати.

Сподіваюсь, ці ідеї будуть відображені у програмах партій та кандидатів на виборах. Місто і рівняни від цього тільки виграють.

Дмитро Якимець, голова Рівненського громадського контролю

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.