У Рівному 18-річна мама народила трійню

У Рівному 25 серпня 18-річна мама Аліна народила трійню, пише "Чарівне.інфо".

Сім’я поповнилась на двох хлопчиків та одну дівчинку. Малята народилися недоношеними, 32 тижні, хоча, за прогнозами лікарів, очікуваний період пологів був запланований на 15 жовтня.

Нині троє малюків та мама почувають себе чудово. Тимофій народився вагою 1, 840 кг, Карина – 1,970 кг, Марк має наразі лише 1,5 кг. Цього є недостатньо, тому хлопчик поки що знаходиться окремо під спеціальним ковпаком та під особливим наглядом лікарів, оскільки ще не може самостійно харчуватись.

- Нам спочатку сказали, що буде двійня. Тато відразу зрадів, оскільки хотів двійнят. Новина про трійню всю родину шокувала, але ми всі дуже задоволені і щасливі. Уже на 20 тижні вагітності я відчула, що буде тяжко. Але весь період вагітності я переносила нормально. Останній місяць, за порадою лікарів, знаходились в лікарні на збереженні. Лише наприкінці були набряки, народжувала за допомогою кесаревого розтину, - розповідає мама трійні Аліна. 

Завідувач відділенням Катерина Макарчук розповідає, що спочатку у малюків були дихальні розлади. Спочатку діти знаходились на неінвазивній вентиляції легень.

- Такий випадок є досить рідкісний, останнє народження трійнят було ще у 2012 році. Тоді місцева влада Рівного відразу надала 2-кімнатну квартиру багатодітній сім’ї, - пригадує Катерина Олександрівна.

Новоспеченій матусі допомагає бабуся Тамара. Вона постійно знаходиться поруч з донькою та новонародженими. Адже у дівчини це перший досвід материнства.

Як розповідає бабуся трійні, місцева влада вже пообіцяла, що проблем з окремим житлом сім’я не матиме, оскільки найближчим часом нададуть земельну ділянку та збудують новий будинок.

- Були певні труднощі з ліками, але всім необхідним забезпечив і допоміг головний лікар Віталій Бойко. Голова Тайкурської сільської ради обіцяє, що молода сім’я буде обов’язково забезпечена окремим будинком. Також ми відразу отримали від районної ради невелику грошову допомогу.

Молодий тато Микола наразі працює, але коштів, як відомо, для новонародженого потрібно багато. Спеціальне ліжечко та коляску придбати також обіцяють органи місцевої влади.

Наразі, аби  малята набрали достатньої 2-кілограмової ваги, потрібно спеціальне обладнання, препарати, навіть одяг для недоношених. Маленький Марк вже за добу набрав 30 г, тобто поступово збільшення ваги відбувається. За словами Катерини Макарчук, щоб малюк досяг нормальної ваги, потрібно приблизно витратити 20 000 грн.

Отож малюків через деякий час виписуватимуть, а молода сім’я сподівається, що місцеві чиновники все ж таки дотримають свого слова.

Вікторія КОВТУНОВИЧ 
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.