На Рівненщині новий спалах африканської чуми

Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області, 3 вересня у 6 підсобних господарствах у с. Будимля Дубровицького району Рівненської області виявлено захворювання 6 свиней, 3 з яких загинуло.

При дослідженні відібраних у господарствах громадян Торчила В. І. та Вареника В. І. проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 04.09.2015 у двох свиней встановлено діагноз на африканську чуму свиней (далі - АЧС) (експертизи № 005069 п.м./15 та № 005070 п.м./15).

Нагадаємо, у липні цього року АЧС вже було зареєстровано в Дубровицькому районі серед диких кабанів (урочище «Підкозли» мисливських угідь Дубровицького УТМР). У с. Будимля нараховується близько 200 гол. свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 04.09.2015 заплановано проведення засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубровицькій райдержадміністрації та Рівненській облдержадміністрації, рішеннями яких буде затверджено план з ліквідації АЧС, визначено загрозливу зону та зону нагляду.

Для координації дій в Рівненську область виїхали спеціалісти Держветфітослужби України та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Ситуація знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області та Держветфітослужби України.

Із 21 виявлених в Україні з початку 2015 року неблагополучних по АЧС пунктів - на сьогодні оздоровлено 10.

На даний час карантин продовжує діяти в 11 неблагополучних пунктах по АЧС у 5 областях (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська та Рівненська).

Про це повідомляє Державна ветеринарна фітосанітарна служба України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.