Для військових Рівненщини запровадять "сухий закон"?

В Рівненській облдержадміністрації пропонують обмежити продаж алкоголю людям у формі. Відповідний лист із такою ініціативою направив голова ОДА Віталій Чугунніков до обласної ради. Окрім листа з пропозицією розглянути на найближчій сесії проект рішення щодо обмеження продажу алкоголю для людей у формі, Віталій Чугунніков підписав розпорядження. У ньому, зокрема, рекомендується військовій прокуратурі посилити контроль за порушенням законодавства в частині розпиття алкоголю військовослужбовцями, а командирам військових частин, які дислокуються на території області, при виявлені таких фактів повідомляти військову прокуратуру.

З ідеєю заборонити продаж алкоголю людям у військовій формі через соціальні мережі до голови Рівненської ОДА звернулися волонтери області. Зокрема, представниця волонтерської організації «Допомога армії – Рівне» Вікторія Шинкаренко на сторінці у "Фейсбуку" закликала голову ОДА заборонити продаж алкоголю військовим, як це зроблено в Луганській області.

На відміну від Луганської чи Донецької військово-цивільної адміністрації, Рівненська ОДА не може напряму рекомендувати підприємцям обмежити продаж алкоголю військовим. Адже це повноваження місцевих рад. Тож Віталій Чугунніков направив відповідний лист з тим, аби такі рекомендації ухвалила обласна та відповідно районні, селищні ради.

Згідно з надісланим листом, під обмеження продажу підпадають не лише алкогольні , але й слабоалкогольні напої та пиво. Окремо голова Рівненської ОДА поінформував, що також підписав розпорядження, у якому рекомендував військовій прокуратурі «посилити нагляд за додержанням вимог законодавства щодо заборони розпиття пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані». А командирам військових частин, військовослужбовці яких дислокуються на території Рівненської області, в розпорядженні рекомендується «про виявлені факти розпиття пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, невідкладно інформувати військову прокуратуру Рівненського гарнізону Західного регіону України».

- Лише з початку року через алкогольне отруєння за офіційною інформацією ми мали 7 смертей на полігоні. Окрім цього, вживання алкоголю призводить не лише до порушення військової дисципліни, але й суттєво підриває авторитет військовослужбовців та армії зокрема, - наголосив Віталій Чугунніков. - Саме тому я підтримав ініціативу волонтерів та звернувся з листом до обласної ради, де пропоную обмежити продаж алкоголю для людей у формі. Сьогодні ми маємо робити усе від нас залежне, щоб звання «військовий» було гордістю та честю для будь-якої людини.

Про це повідомили з прес-служби Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.