Рівненський художник намалював битву, у якій наш народ розбив армію Московського князівства

Цьогоріч минає 501 рік із часу переможної битви під оршею. Тоді об’єднане військо Великого князівства Литовського та Польського королівства, очолюване князем Костянтином Івановичем Острозьким, розбило армію Московського князівства. Цю битву намалював рівненський художник Юрій Журавель. Роботу він виклав у "Фейсбук".

"Ну от! Просто намалювати, виходить, замало. Я просто зобов'язаний розпочати невеличкий лікнеп з історії. Не думав, що так все запущено. Хоча, можна зрозуміти,чому ми зовсім не знаємо про Оршу.
Протягом століть нам втлумачували в голови ватну історію імперської Московії.
Будь-якими способами намагались стерти з пам'яті народної славетну Битву, у якій наш народ під проводом Волинського князя князівства Руського і Жемайтійського, Великого Гетьмана Литовського Костянтина Острозького пліч-о-пліч з братами литвинами та поляками вщент розгромили військо московського князя Василя ІІІ. І це була славетна тактична і майстерна перемога над навалою, що майже втричі перевищувала наші об'єднані війська.
Пам'ятайте! Ми нащадки шляхетного роду. В жилах кожного з нас тече кров лицарів-переможців.
Москва брехала і бреше. Кожного року в Білорусі Крапівенське поле - місце Оршанської битви - переорюють тракторами, щоб білоруські націоналісти не приходили відзначати знаменну дату. Вони роблять все, щоб ми відчували себе бульбашами, хохлами та пшеками.
Не вийде!!! Ми пам'ятаємо перемоги дідів наших і перемагаємо зараз!!
"

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.