Завтра рівнянам розкажуть, чому волинський серпанок може не потрапити до спадщини ЮНЕСКО

Завтра, 10 вересня, о 12 годині в конференц-залі Будинку вчених (вул. С. Петлюри, 17) відбудеться прес-конференція щодо того, чому Волинський серпанок може НЕ СТАТИ нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО та яке відношення до цього має обласна влада Рівненщини.

Про це розповість голова ГО «Центр дослідження і відродження Волині» Володимир Дзьобак.

Волинський серпанок – це унікальна тонка і легка тканина із особливого льону. У минулих століттях із неї шили святковий одяг, який вважають прототипом сучасного весільного вбрання. Серпанок вимагав філігранної майстерності. Натомість жінки ткали його вдома. І лишень в одному історичному регіоні – на теренах Великої Волині, куди входить і Рівненщина.

Уже понад 100 років вважалося, що технологію виготовлення серпанку втрачено назавжди. Однак 5 років тому після тривалих досліджень зусиллями громадської організації «Центр дослідження і відродження Волині» її вдалося реконструювати. Це підтвердили і науковці-експерти. У майстерні ручного ткацтва «Легенди Волині», що знаходиться в Радивилові, відтворили серпанковий одяг, також створили і авторські зразки вбрання.

Реконструйований серпанок експонували в різних регіонах України. Зрештою ГО «Центр дослідження і відродження Волині», за сприяння Рівненської обласної влади, подала необхідні документи на те, аби Волинський серпанок  увійшов до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Таким чином це стало б брендом, у тому числі й туристичним, не лише для Рівненщини, а й для всієї України. Наразі документи перебувають у Мінкультури.

Тим часом на сьогодні стало відомо, що обласна влада збирається відкликати заявку.

Про це повідомляє ГО "Центр дослідження і відродження Волині".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.