На Рівненщині абітурієнти хочуть бути економістами та правознавцями

Саме ці спеціальності користувались найбільшою популярністю серед абітурієнтів у вищі навчальні заклади державної форми власності. Найменше заяв було подано на  спеціальності: “Народна художня  творчість”  “Рибництво та  аквакультура”, “Мисливське господарство”, “Будівництво”. Серед професійно-технічних навчальних  закладів найбільш затребуванимим професіями серед вступників були  “Кухар – кондитер” та “Перукар-модельєр”. 
 - Як і  у  попередні  роки  в  абітурієнтів  найбільше   користувалися  попитом спеціальності економічного  напряму, правознавство, разом із  тим спостерігається  тенденція   щодо збільшення  кількості  абітурієнтів, які бажають  здобути педагогічний та медичний фах, технічні спеціальності,- зазначив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук. 
Усього, у вищі  навчальні  заклади  І – ІV  рівнів   акредитації різних  форм  власності та рівнів акредитації (35 ВНЗ) подано понад 36 тисяч заяв, на навчання за освітньо кваліфікаційним рівнем  “молодший спеціаліст” та “бакалавр”, а це  на   8,7 % менше у порівнянні із 2014  роком.

За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, цьогорічна вступна кампанія пройшла більш організовано та мала ряд суттєвих відмінностей  у порівнянні з попередніми роками. 
- Серед особливостей цьогорічної вступної кампанії-новий підхід до обчислення конкурсного балу, до кожної зі складових якого були застосовані вагові коефіцієнти; запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв та автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення, що відбулася в один етап», - розповів Григорій Таргонський.
Цього року Міністерство  освіти і науки України  оприлюднило  обсяги  державного   замовлення    на підготовку   фахівців у Рівненській області – 6096 місць, що на 12,5 %   менше  ніж минулоріч.  
Обсяги державного замовлення на професійну підготовку робітничих кадрів і  молодших спеціалістів у 2015 році для професійно-технічних навчальних закладів складає 5596 місць (5823 у 2014.)
Найбільшу кількість заяв на навчання подано до Рівненського державного гуманітарного  університету – 9 тис. 616 заяв; 
Національного  університету  водного господарства  та  природокористування  -  8196 заяв; Національного університету  „Острозька академія”  -   4233 заяви. У  вищі  навчальні  заклади  недержавної  форми  власності подано  4804 заяви, що на 34,8 % більше у порівнянні із  аналогічним періодом  минулого року.  
У 2015 році до вищих навчальних закладів області різних форм власності на  навчання  вступили понад 12 тисяч  абітурієнтів,  а це  на 16 %  більше  у  порівнянні   із  минулим  роком . Крім цього університети Рівненщини  навчатимуть 28 дітей  військовослужбовців ЗС та стільки ж учасників АТО на державній формі навчання.  Дев’ятеро демобілізованих  учасників АТО теж стали  цього річ студентами. Здобуватимуть професію  й  27 вихідців із Донецької та Луганської  областей.  17 учнів, переміщених з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції   навчатимуться в професійно-технічних навчальних закладах. 
Ще десять іноземних громадян обрали  цьогоріч рівненські ВНЗ (14 у 2014р.).

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.