У Рівному презентували щоденник партизанського рейду Геннадія Руя

10 вересня 2015 р. в музеї відбулася презентація книги Геннадія Руя  «Щоденник 1943. Щоденник партизанського рейду 23.01.1944-06.02.1945». Книга є видрукуваним з оригіналу щоденником учасника воєнних подій другої світової війни на Рівненщині Геннадія Степановича Руя, пише "Музейний простір". 

Г.С.Руй  (1923-2005) жив у м. Острозі, в повоєнний час працював юрисконсультом в установах міста.  Два зшитки щоденників,  у яких він робив лаконічні записи про події воєнного часу, про свою безпосередню участь у партизанській боротьбі, були реліквією родини. Після смерті Геннадія Степановича його дружина Ольга Руй вирішила видати ці щоденники окремою книгою.  Щоденник учасника війни сьогодні є правдивим документом подій минулої війни, в ньому зафіксовані факти без суб’єктивної оцінки чи власного переосмислення. 

Книга видана двома мовами – українською і польською. Виданню книги сприяв Генеральний Консул Республіки Польща в Україні та Рівненська обласна організація «Культурно-просвітницький центр ім. Тадеуша Чацького» (керівник Олександр Радіца).

На презентації були присутні Ольга Олександрівна Руй; віце-консул  Генерального Консульства Республіки Польща в Україні Кшиштоф Василевський;  історики, краєзнавці, учні Здолбунівської гімназії.

Одночасно в залі музею була розгорнута виставка творчих робіт переможців та учасників Міжнародного конкурсу «Діти другої світової війни очима дітей сьогодення» (організатори – Рівненський обласний осередок Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність", голова осередку Суковата Л.Д.).

Ольга Руй розповіла про обставини видання книги, подякувала всім, хто до цього долучився і допоміг. Виступили також Кшиштоф Василевський, Людмила Суковата, Олександр Радіца.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.