На Рівненщині поліцейські навчатимуться в "Острозькій академії"

Центральний департамент поліції вже визначився із тим, де майбутні поліцейські проходитимуть навчання — на базі Острозької академії.

Ігор Пасічник, ректор Острозької академії, розповідає, що вони вже готуються приймати на навчання майбутніх поліцейських:

— Ідея належить академії. Недавно ми отримали лист від громадської організації "Зелений тризуб", яка моніторила юридичні факультети різних університетів країни на наявність корупції. Острозька академія виявилася єдиною в країні, де на юридичному нема корупції. Це і спонукало написати лист у центральний департамент поліції з пропозицією навчати поліцейських. Все-таки ми хочемо, щоб нова поліція була некорумпованою, тому і навчання повинне бути без хабарництва. Департамент поліції погодився на пропозицію, і зараз ми ведемо переговори щодо усіх деталей.

Навчатимуть кандидатів, які пройдуть відбір, приблизно 10 наших викладачів. Силами академії ми покриваємо юридичний, психологічний та життєдіяльний блоки навчання. Не маємо фахівців лише із силового блоку, проте запросимо компетентних осіб. Окрім того, наші випускники вже посідають керівні посади у поліції Львова та Києва, їх також запросимо для проведення майстер-класів. Поки що не вирішено питання, де саме відбуватиметься навчання — чи на базі Острозької академії, чи все-таки у Рівному, куди прижджатимуть наші викладачі.

Також ми сподіваємося, що основний набір кандидатів у нову поліцію буде на базі наших випускників. Ми вже формуємо групи охочих. Як на мене, поспіх у відборі поліцейських недоречний, і обов'язково має бути створено резерв. Досвід інших міст показує, що до поліції все-таки потрапляють випадкові люди. А поліцейські повинні бути кваліфікованими та чесними. Добре було б, якби під час тестування кандидати проходили детектор брехні, щоб одразу можна було відсіяти тих, хто схильний до корупції. До слова, поки що невідомо, хто входитиме у комісію, яка відбиратиме кандидатів у поліцейські. Думаю, у ній будуть представники Острозької академії та центрального департаменту поліції.

Записала Алла САДОВНИК, "Рівне вечірнє"

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.