У Рівному журналісти підписали меморандум професійної честі

Днями у Рівному пройшла акція пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе. Медійники, громадські активісти зібрались на центральному майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку. У розмовах журналісти згадували тих колег, які були поранені чи загинули під час революції та в бойових діях на сході.

– Георгій Гонгадзе був першим у новітній історії, хто заплатив життям за право говорити правду і критикувати владу. Відтоді в країні змінилось чотири влади і відбулось дві революції, але ніхто так і не покарав замовників того злочину. А наші колеги й надалі ризикують здоров’ям і гинуть під час виконання своїх професійних обов’язків, – сказав голова Рівненської обласної організації Незалежної медіа-профспілки Олексій Кривошеєв. – Після революції нам здавалось, що ми перемогли, натомість це невелика перемога на одному з етапів. Ще багато роботи попереду, щоб перетворити Україну на справді цивілізовану сучасну європейську країну. І велику частку цієї роботи належить зробити саме нам – журналістам. І хоча ми конкуренти в інформаційному полі, нам слід триматись разом, підтримуючи і захищаючи один одного.

Присутні зауважили, що, на жаль, і після революції в країні не припиняються утиски преси та перешкоджання журналістській діяльності. Проти журналістів ведуться судові процеси, органи влади часто перешкоджають законній діяльності і приховують інформацію.

– На жаль, випадки тиску на представників нашої професії непоодинокі в Україні і мають місце в нашій області, – зазначив голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів Дмитро Тарасюк. – У Зарічненському районі влада чинила тиск на місцеву районну газету, і тільки після нашого звернення до Адміністрації Президента цей тиск припинився. Подібний випадок трапився й в Дубенському районі. І це прикрі "дзвіночки", які говорять про те, що право на професію і свободу слова нам потрібно постійно відстоювати та захищати. А ще вказувати владі на її місце та стежити за тим, щоб вона виконувала свої повноваження.

Однією з тем на зустрічі були й місцеві вибори, які мають відбутись 25 жовтня. Як наголошували самі журналісти, від ЗМІ значною мірою залежить, за кого проголосують люди. Це величезна відповідальність. Тому потрібно дотримуватись правил і стандартів професії, боротись із проявами цензури та "джинсою". Перед присутніми виступила журналіст інтернет-сайту "Четверта влада" з пропозицією підписати меморандум професійної честі.

– Обов’язок журналіста - чесно та неупереджено подавати інформацію. Неправда вбиває. Саме відкритість, чесність та неупередженість ЗМІ є однією з ознак сучасного демократичного суспільства. Цензура, "джинса", заможність матеріалів вводять в оману людей та дають можливість корупціонерам триматись при владі. Тому пропоную сьогодні тут підписати меморандум і дотримуватись принципів професійної честі у нашій щоденній роботі.

Всі присутні журналісти підписали меморандум. Потім запалили свічки та вшанували пам’ять Георгія Гонгадзе й інших загиблих колег хвилиною мовчання.

"Меморандум професійної честі

Ми, рівненські журналісти і журналістки, що зібралися у скорботний для всієї України день 16 вересня – день зникнення Георгія Гонгадзе, перед пам’яттю усіх, хто поклав своє життя за свободу слова у цій країні, уповноважені своєю професійною совістю ЗАЯВИТИ:

Медіа також можуть змінювати країну і допомагати їй перемогти, а тому мають бути чесними перед основним замовником новин – своєю аудиторією, своїми читачами, слухачами і глядачами. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста.

Саме тому:

Ми стверджуємо, що прихована реклама («джинса») – це шахрайство, бо:

1)вона часто публікується не з офіційного виборчого фонду, і з цих грошей не сплачуються податки;

2)вона може завести людей на манівці, вони можуть зробити неправильний вибір і витратити багато часу для того, щоб повернутися до нормального життя;

3)вона маскується під інформаційний матеріал і, відповідно, вводить в оману аудиторію;

4)вона спотворює реальність, відображувану медіа, і посилює розчарування людей у журналістиці;

Ми впевнені, що професійна честь і гордість, відчуття відповідальності перед суспільством, тим більше у нелегкий час вибору місцевої влади, - це не порожні слова для рівненських журналістів і журналісток.

Ми переконані, що фахові редактори і редакторки рівненських медіа усвідомлюють, наскільки примарною може виявитися одномоментна вигода від «джинсового кешу» у порівнянні із справжньою професійною катастрофою – втратою довіри аудиторії.

Ми сподіваємося, що рівненські політики – такі ж відповідальні і чесні, як про це розповідають їхні прес-служби, а тому розуміють, що після Революції Гідності високі моральні стандарти необхідні для продовження політичної кар’єри.

Ми – за марковану рекламу. Також закликаємо своїх колег бути чесними перед своєю аудиторією.

16 вересня 2015 року, Майдан Незалежності, Рівне".

Коментарі

меморандум професійної честі? для кого? Для шавок "журналістам"? Смішно! ))) Вони не журналісти . Так дівки по визову - хто більше заплатить. Ганьба вам - журналюгі Рівного! Ви шавки на бабле.

Так цікаво коли меморандум "проти джинси" підписують журналісти комунального телебачення

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.