Рівненський активіст: "Влада масштабно імітує боротьбу з корупцією"

Рівненський журналіст, волонтер та керівник ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг різко розкритикував владу через недостатню боротьбу з корупцією:

- Ті процеси, які зараз впроваджує українська влада, не можна назвати боротьбою з корупцією. Це імітація боротьби. Ширма, кістка для народу. Тому, що посадовці чітко розуміють – нічого не робити вже не вийде, бо народ просто порве владу. Тож роблять мало, але максимально роздувають це в пресі. Ще півроку тому, я прогнозував наступне. Теперішня влада вичекала 1,5 року, щоб дати всім "регіоналам" безпечно приховати наслідки свої корупційних злочинів. Це з одного боку. З іншого за цей час вже встигла  накрасти нова плеяда «управлінців». Новоспечені корупціонери в порівнянні з «регіоналами» - мілкі жуліки в тролейбусі. Зараз нам розповідають про ріст показників та кількості затримань. Але давайте думати раціонально: 
1. Затримань на корупційних діяннях має бути принаймні в 10 разів більше. Для ефективної боротьби з корупцію. 
2. Влада ловить нових корупціонерів, але чомусь вперто не помічає старих. 
3. Правоохоронці знають масу фактів корупції, але зливають тільки непотрібних. Не секрет, що 70 відсотків керівників держапарату корумповані наскрізь. Але жирну рибу служби чомусь вперто відкладають на потім. 
4. З відкритих справ тільки одиниці доведені до судового розгляду, з затриманих корупціонерів – ніхто не отримав реальний термін ув’язнення. Ніхто! Справа затриманого на гарячому заступника голови ОДА Тараса Пустовіта у суді навіть не перейшла на стадію розгляду по суті. За півроку. 
5. Одноразові затримання – це не боротьба з корупцією, це накачування показників відповідних відділів. Потрібна системна робото, де затримання корупціонерів лише один з інструментів. Так, вони мають бути, багато. Але разом з тим, ще й має бути тотальна чистка і реформа держслужби, впровадження електронного урядування, скорочення непотрібних паперових працівників держструктур, збільшення зарплатні працівникам держслужби, тотальна реформа прокуратури, повне оновлення судової системи, розслідування розкрадання державної власності та корупційних діянь з 1991 року. 
Ви бачите все це? Ні? От і я не бачу. А влада каже, що все це є. 
Позитивні зміни є, невеликі. Настільки незначні, що вони у випадку чого не врятують країну від розвалу. Хоче змінити ситуацію – приєднуйтесь до нашої роботи, допомагайте нашим громадським слідчим організаціїАнтикорупційний моніторинг.

Ключові слова: