На Рівненщині зафіксовано порушення при утворенні виборчих округів

У Рівненській області окремі ТВК порушили терміни утворення територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів міської та селищної ради. Таке порушення спостерігачі ОПОРИ зафіксували з боку Дубровицької міської та Рокитнівської селищної ТВК.

17 вересня Дубровицька міська ТВК провела засідання стосовно утворення територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів Дубровицької міської ради. Проведення засідання у такий строк є порушенням термінів основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів.

Згідно ч. 4 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», для проведення виборів депутатів міської (міста без районного поділу, міста, до складу якого не входить інше місто, село, селище), районної в місті ради відповідна міська, районна в місті територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює територіальні виборчі комісії. Тобто, засідання ТВК з цього питання мало до 16 вересня 2015 року включно.

Аналогічну ситуацію було зафіксовано і у Рокитнівському районі. Зокрема, 17 вересня Рокитнівська селищна ТВК провела засідання, де мали бути утворені одномандатні виборчі округи для проведення виборів до Рокитнівської селищної ради. Дедлайн [1] засідання– 16 вересня. Оскільки, у ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про місцеві вибори» зазначено, що для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.