У Рівненському зоопарку влаштували вечерю з кажанами

В суботу у Рівненському зоопарку влаштували захід, присвячений Міжнародній ночі кажанів. Ввечері у зоопарк завітали сотні рівнян, разом зі своїми дітками, - повідомляє "Чарівне". 
Аби подивитися на кажанів, вишиковувалися великі черги. Окрім цього рівняни мали можливість погуляти по нічному зоопарку, відвідати тераріум і власноруч погодувати кажанів. 

Надворі музиканти розважали відвідувачів піснями під гітари, охочі могли погрітися біля багаття. А діток пригощали соком. Рівняни кажуть. що захід їм сподобався. 

Для довідки:  

Міжнародна ніч кажанів з 1997 року – це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь усі країни, що є учасниками Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 pоку, ратифікована Верховною Радою України 19 травня 1999 року).

Ця акція передбачає низку дій та спільних заходів щодо збереження кажанів та підвищення екологічної свідомості населення щодо важливості збереження кажанів. Проведення Європейської ночі кажанів є значною подією, учасниками якої є країни Європи, у тому числі й Україна.

Важливо розвінчати невиправданий забобонний страх і міфи, адже багато хто вважає їх вампірами. Харчуються ж вони виключно комахами. Насправді, кажани знаходяться на межі зникнення і вони є цілком безпечними тваринами. Проблема особливо загострилася в останні десятиліття, що пов`язано з вирубками дуплистих дерев (саме в дуплах більшість цих звірків знаходить притулок), із застосуванням різних отрутохімікатів (летючі миші гинуть, наївшись «отруєних» комах) і переслідуванням з боку людини — через елементарну неграмотність і забобони.

У ці дні в багатьох європейських країнах проводяться лекції, виставки, семінари, присвячені охороні цих тварин, а в святкову ніч організовуються екскурсії, під час яких можна побачити потайливих звірків. У лісах розвішуються спеціальні будиночки-дуплянки.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.