"ОПОРА": Святослав Євтушенко відповів на провокацію і завчасу почав агітувати рівнян

18 вересня у Рівному в поштових скриньках на вулиці Чорновола спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА" виявили листівки депутата Рівненської міської ради Святослава Євтушенка, який також є потенційним кандидатом на місцевих виборах.

Листівка під назвою «Не вірте провокаціям – не підтримуйте провокаторів», підписана депутатом Рівненської міської ради Святославом Євтушенком, інформує про неправдивість інформації, розповсюджуваної в анонімних листівках, які нещодавно були розкидані по поштових скриньках багатоповерхових будинків міста Рівного. Окрім того, потенційний кандидат повідомляє, що він звернувся до правоохоронних органів для встановлення осіб, що розповсюдили листівки з чорним піаром.

Громадянська мережа "ОПОРА" розуміє, що, з одного боку, цими листівками потенційний кандидат намагається спростувати поширену проти нього раніше інформацію, яку він вважає недостовірною. Проте, з іншого боку, поширення таких листівок зі сторони потенційного суб’єкта виборчого процесу має ознаки передвиборної агітації, яка відбувається з порушенням визначених у виборчому законодавстві строків.

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про місце вибори», передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборчу агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною ТВК для участі у місцевих виборах. Кандидати, які офіційно не зареєстровані не мають право здійснювати передвиборну агітацію.

Згідно з ч. 2 ст.54 ЗУ «Про місцеві вибори», місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Про це повідомили з громадянської мережі "ОПОРА" у Рівненській області.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.