У Костополі на завтра оголосили загальну мобілізацію активістів

У Костополі через підприємство «Свиспан Лімітед», яке, за статистикою, увійшло до шести найбільших забруднювачів повітря Рівненської області, містяни оголосити мобілізацію активістів. Про це повідомляють у мережі «Фейсбуку» групи «ЕКО-Костопіль».

Ранок у Костополі. Фото з мережі "Фейсбук"

Завтра о 9.00 усі небайдужі костопільчани збируться біля прохідної підприємства та проведуть попереджувальну акцію. Активісти вимагають зупинити будівництво нового підприємства на територій «Свиспану» та негайно встановити очисні фільтри.

Нагадаємо, мова йде про підприємство, яке виготовляє деревостружкові плити, ламіновані ДСП, клейові суміші для виробництва ДСП і фанери. На останній сесії Костопільської міської ради щодо цього підприємства вибухнув скандал. Міські обранці заявляють, що «Свиспан» труїть людей, а усе навколо у місті через виробництво без фільтрів вкрите синім пилом.  Нещодавно санепідемстанція провела експертизу повітря. Висновки невтішні, адже чи не у всіх замірах кількість викидів суттєво перевищує норми. Крім того, у районному центрі зареєстрували найвищий рівень онкозахворюваності за останні декілька років. Костопільчани заявляють, що ця ситуація напряму пов’язана з діяльністю підприємства. Медики цього не заперечують. Разом із тим заступник директора підприємства "Свиспан Лімітед" Леонід Чоповенко виправдовується, мовляв, викиди справді є, проте норм не перевищують:

- Так, справді, і я це підтверджував, що підприємство належить до третього класу шкідливості. У нас є викиди, проте вони не вищі дозволеного.

Фото із мережі "Фейсбук"

Варто зазначити, що «Свиспан Ліметед» наразі судиться із Костопільською міською радою, адже останні відмовили їм у виділенні землі для прокладання додаткових електромереж, що дало би можливість збільшити потужності виробництва. У позовній заяві юрист підприємства зазначає що існуючі електричні мережі через тривалий термін використання, застарілості технічних параметрів не в змозі задовольнити зростаючі виробничі потреби підприємства в надійному та неперебійному постачанні електроенергії. Втім активісти обурюються саме через зростаюче виробництво, адже бояться за власне здоров’я.  Нагадаємо, нещодавно депутати та громадськість  підписали меморандум із підприємством «Свиспан Лімітед»,  у якому були зазначені певні зобов’язання для заводу, зокрема, встановити очисні фільтри. Втім навіть цього керівництво виконати не спромоглося.

Запланована на завтра акція протесту має попереджувальних характер, але якщо керівництво не дослухається до вимог громади, то очевидно, що костпільчани налаштовані діяти більш рішуче. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.