Мер Рівного порушив правила передвиборчої агітації

З 21 вересня у центрі Рівного мешканцям міста були роздані газети «Я люблю Рівне» потенційного кандидата на посаду міського голови Володимира Хомка, що мають ознаки передвиборної агітації.

Газета містила матеріал « Один – за всіх, і всі – за одного!?)», де наведено інформацію про діючого мера Володимира Хомка. Стаття позиціонує його як «оптимального міського голову для Рівного» («Нікого кращого за Хомка – немає», «реальної альтернативи Хомку – не існує»). У газеті також наведений матеріал «Що зробив Володимир Хомко на посаді міського голови?», де вказано перелік з 19 досягнень його роботи. На останній сторінці газети наведено відомості про засновника (Кордонець Олег) та установу («Спецкор Інфо»), що здійснила друк, його тираж (70 тис), а також відповідального за друк (Червінко А. В).

За інформацією Рівненської міської ТВК, станом на 22 вересня, потенційний кандидат у депутати Володимир Хомко не був зареєстрованим кандидатом на посаду міського голови для участі у місцевих виборах, і, відповідно, його виборчий фонд не створювався.

ОПОРА наголошує, що згідно ч. 1 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах.

Окрім цього, п. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється

Тому, у випадку поширення вказаних листівок, які не були виготовлені з виборчого фонду, після реєстрації Володимира Хомка кандидатом на посаду міського голови, ці дії буде розцінено як передвиборча агітація не з виборчого фонду.

Ключові слова: 

Коментарі

Проведіть ремонт проїзжої частини дороги і тротуар в напрямку до міського кладовища на проміжку від вулиця Молодіжна до вулиця Польова. Зніміть з правої сторони з обочини ( тротуара) багаторічні відкладення мулу , глини, піску , який залишився після зимового посипання дороги піском і сіллю. Міській владі потрібно вплинути на керівництво ШЕУ і ЖЕК для прибирання даного участку дороги в напрямку до кладовища Нове.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.