Як змінилися виборчі округи в Рівному?

17 вересня, відповідно до вимог закону, Рівненська міська виборча комісія затвердила межі 42 територіальних виборчих округів. Чинне законодавство про місцеві вибори визначає ряд вимог до такого розподілу – зокрема, кількість виборців у виборчих округах має бути, за можливістю, максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу.

Згідно з  ч. 5 ст. 17 ЗУ «Про місцеві вибори», кількість виборців у округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі. При цьому, Закон не визначає, наскільки кількість виборців у окремих округах може перевищувати, чи навпаки «недотягувати» до середньої кількості виборців. Такий діапазон пропонується у Кодексі належної практики у виборчих справах Венеціанської комісії. «Максимально можливе відхилення від норми не мало б перевищувати 10%, але в жодному разі не може перевищувати 15%, за винятком особливих обставин (захист інтересів компактно розселеної меншини, адміністративна одиниця з низькою щільністю населення)», - йдеться у п. 2.2. документу.

Зважаючи на такі рекомендації, експерти Громадянської мережі ОПОРА проаналізували відсоткове відхилення по міських виборчих округах Рівного, де середня кількість виборців, яка мала б припадати на один округ складає 4427 виборців.

 Аналізуючи дані, розподілу меж округів міста Рівне, можна відзначити, що орієнтована кількість виборців у кожному з округів столиці варіюється від 3304 (36 виборчий округ) до 5671 (39 виборчий округ) осіб. Різниця у кількості виборців у цих двох округах становить 2 367 особу або 53,47% від середньої кількості виборців, яка б мала припадати на один столичний округ. 

Також відзначимо, що у місті Рівному є 18 округів, кількість виборців у яких перевищує середню орієнтовну норму на 10%.  Таким чином, можна говорити про те, що у ряді округів кандидатам доведеться затрачати більше або навпаки менше зусиль для ведення агітації, натомість ряд виборців будуть перед предсталеними або ж навпаки недопредставленими.

Відповідно до ч. 11 ст. 17 ЗУ «Про місцеві вибори» виборчі округи утворюються територіальною виборчою комісією з урахуванням меж звичайних виборчих дільниць, які використовуються для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців. При включенні звичайної виборчої дільниці до меж територіального виборчого округу її межі не розриваються. Межі одномандатних, територіальних виборчих округів також мають бути нерозривними.

Детальніше з межами виборчих округів Рівненщини можна ознайомитися на сайті ЦВК, повідомляє ГМ "ОПОРА".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.