У Рівному створюють екозупинку, де можна буде підзаряджати гаджети

Громадські активісти та волонтери Рівного працюють над облаштуванням у місті першої в Україні екологічної «зеленої» зупинки громадського транспорту, на даху якої ростимуть рослини та буде розміщена сонячна панель. Завдяки цьому можна буде заряджати свої гаджети. Про це повідомляє "ЧаРівне".

«Зелена зупинка» відрізнятиметься від інших, покритих пластиком і рекламою. Вона буде красива, практична та не завдаватиме шкоди довкіллю. Рівняни матимуть можливість не лише сховатися від дощу чи сонця, комфортно розміститися із книгою або планшетом, а й не боятися, що пристрій розрядиться у непідходящий момент, адже зупинка буде обладнана розеткою.

Мета облаштування такої «Зеленої зупинки» - зробити так, щоб мешканці міст почали використовувати альтернативні джерела енергії в побуті, а підприємці - впроваджувати їх на виробництві. Тому вона стоятиме у центрі міста і всім своїм виглядом демонструватиме, що енергія сонця – це реальність, і її вистачить на всіх; і що дах, на якому ростуть рослини - це не лише закинуті будівлі, а й сучасні архітектурні форми.

Команда «Зеленої зупинки» придумала цей проект у березні 2014 року. Тоді хотілося створити зелену зону на даху обласної бібліотеки Рівного. Проте кошторис ремонту протікаючого даху книгозбірні та продовження ліфтової шахти був дуже великим. Тому було вирішено створити щось менш габаритне, але таке ж наочне. Так і виникла ідея «Зеленої зупинки».

«Зелена зупинка» створюється людьми та для людей, які дбають про довкілля. Дахи споруд, зокрема і зупинок, які засаджені рослинами, можуть стати прекрасним рішенням для поліпшення якості повітря в містах. Відтак, активісти пропонують почати з малого, щоб з часом зробити «Зелені зупинки» звичною практикою для українських міст.

- «Зелена зупинка» створюється для людей, які не мають власного автомобіля чи надають перевагу громадським видам транспорту, але звикли до певного рівня зручності. Це студенти та молодь, прогресивні мешканці міста, які не бажають забруднювати наше і без того переобтяжене хімікатами повітря. Це люди, які обирають для пересування маршрутні таксі, тролейбуси та трамваї. Їхній час дорогоцінний, тому «Зелена зупинка» дозволяє раціонально використовувати хвилини, які вони витрачають на пересування містом та очікування транспорту, - каже координатор проекту, член ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк.

Крім того, «Зелену зупинку» обладнають інформаційним стендом, на якому можна буде дізнатися більше про технологію утеплення дахів рослинами й організацію зелених зон у містах за рахунок площі покрівель будинків.

Перша в Україні «Зелена зупинка» буде побудована у Рівному, але її організатори розраховують на повторення їхньої ідеї у інших містах та розвиток мережі «Зелених зупинок». Наразі є охочі реалізувати аналогічні проекти в Луцьку, Львові та Сумах.

Наразі для проекту вже розроблено архітектурний проект та кошторис робіт і отримано дозвіл на встановлення «зеленої» зупинки. Втім, на її реалізацію потрібні чималі кошти. Частину необхідної для проекту суми виділила програма «Мастерская климата», панель та ліхтарі для зупинки нададуть спонсори. Але волонтерам потрібно знайти ще 60 000 грн. для того, щоб звести саму зупинку: побудувати конструкцію та висадити рослини.

Тому волонтери просять усіх небайдужих допомогти зібрати необхідну суму коштів через спільнокошт «Big Idea».

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.