У Рівному готуються до епідемії грипу

Цього сезону рівнян вражатиме кілька штампів  грипу – Каліфорнія H1N1, Швейцарія H3N2 і вірус грипу Б, - розповідають фахівці. Щороку на грип та ГРВІ хворіє кожен сьомий житель нашої  області. Нині говорити про епідеміологічний підйом ще зарано, кажуть медики, проте, готуватися до нього варто, пише "Сфера ТВ". 

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційного відділення Рівненської ЦМЛ:

- В даному епідеміологічному сезоні 2015-2016 років прогнозується грип Каліфорнія, який нам вже знайомий , також H3N2 – це по географічному виявленню Швейцарія і вірус грипу Б. Виробляєються вакцини для профілактики. По прогнозах вчених – не є цей грип високопатогенний, який може виконати пандеміяю чи епідемію групу.

В інфекційному відділенні розповідають, що хворих тут нині перебуває мало, проте, до епідеміологічного загострення тут готові.

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційного відділення Рівненської ЦМЛ:

- Ми в принципі готові. Ми маємо для того певні засоби для невідкладної допомоги, на жаль, має придбати пацієнт і лікуватися за свої кошти. На невідкладну ми маємо ці засоби. Є в нас і запас противірусних препаратів для тяжких, середньоважких або скомпрометованих пацієнтів.

Аби вберегти себе від небезпек в осінньо-зимовий період, медики радять максимально подбати про свій імунітет. 

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційного відділення Рівненської ЦМЛ:

- Це раціональне вітамінізоване харчування, це покращення імунного статусу, я не кажу потужними імунностимулюючими препаратами, але природними засобами, такими  як ехінацея, лимонник китайський. У різних виглядах його можна застосовувати.

Проте,  дієвим методом профілактики грипу та ГРВІ є щеплення, - переконують лікарі. Імунізацію можна зробити у поліклініках за місцем проживання.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.