У Рівному презентували систему електронних державних закупівель

У Рівному презентували пілотну систему електронних державних закупівель “ProZorro”. Вона розпочала роботу 21 лютого і вже показує від 12- 17% економії.

Презентувати програму приїхала проектний менеджер реформи державних закупівель Національної ради реформ при Президенті України Христина Гуцалова та старший аналітик Департаменту аналізу політики Transparency International Україна Віктор Нестуля.

На зустрічі був присутній перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський. Він розповів, що питання  проведення прозорих закупівель є пріоритетним  питанням для адміністрації. В найкоротші терміни в онлайн-режим планують перевести закупівлі на допорогові суми, а в подальшому - і запорогові суми.

Проектний менеджер реформи державних закупівель Національної ради реформ при Президенті України Христина Гуцалова:

-  Функціонал до кінця не розроблений, але ми бачимо політичну волю від місцевої влади. Ми плануємо поетапно вводити закупівлі в онлайн-режим. Зараз проводимо зустрічі, консультації, щоб люди знали, як користуватись даним сервісом. Цей механізм допоможе подолати корупцію, адже комп`ютер не бере хабарів. Ми хочемо навчити людей користуватись своїми можливостями, адже прогрес неминучий, і ми готові допомогти. До кінця року плануємо виявити всі пробеми у сервісі.

За словами розробників, електронна система сприяє підвищенню довіри бізнесу та спрощує його доступ до державних торгів, дозволяє здійснювати громадський контроль. Будь-яка зацікавлена особа зможе спостерігати за перебігом аукціону, а після обрання переможця побачити його пропозицію, пропозиції інших учасників та порівняти їх.

Аналітик Департаменту аналізу політики Transparency International Україна Віктор Нестуля:

- Система надає переваги доступу до ринків. Перед рівненськими підприємцями відкривається доступ до ринків на території всієї України. В режимі онлайн все прозоро, все контролюється громадою та владою. Наразі в системі вже більше 700 державних замовлень. А за тиждень проводиться до 1000 закупівель. 
 

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.