"ОПОРА": Рівненська міська рада має низький рівень публічності

У Рівному представники Громадянської мережі "ОПОРА" презентували результати вимірювання індексу публічності місцевого самоврядування. Порівняльне дослідження мережа проводить уже третій рік поспіль. Об’єктом моніторингу традиційно стали муніципалітети усіх обласних центрів (цього року – окрім Донецька та Луганська). За результатами дослідження жоден з органів самоврядування так і не зміг перетнули позначку у 80% та вибороти звання «публічного».

Найвищі результати отримали Івано-Франківська (71%), Вінницька (70%), Київська (69%), Луцька (67%) та Сумська (63%) міські ради. Рейтинг публічності Рівненської міської ради цього року, у порівнянні з результатами минулорічного вимірювання, покращився на 5% і становить 52%. Проте, у загальному рейтингу Рівне втратило одну позицію і опустилося з 12 на 13 місце. Рівне разом з ще 16 обласними центрами України увійшло до категорії міст з низьким рівнем публічності. Івано-Франківськ, Вінниця, Київ, Луцьк та Суми увійшли до категорії міст з задовільним рівнем публічності.

Координатор вимірювання Індексу публічності в Рівному Анатолій Бондарчук відмітив, що у місті Рівне спостерігається позитивна динаміка росту рейтингу публічності, проте в порівнянні з іншими обласними центрами він є недостатнім. «На жаль, рекомендації, які надавала Громадянська мережа ОПОРА, були враховані вибірково та системних змін у роботі Рівненської міської ради в напрямку збільшення рівня прозорості, відкритості і підзвітності з боку міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу не відбулося», – зазначив Анатолій Бондарчук.

Індекс публічності міського голови Рівного Володимира Хомка становить 51%. Це 15 результат з 22 міст. Найбільшим недоліком Рівного в сфері публічності є процес звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.