У Рівному презентують повстанський архів

Завтра, 6 жовтня, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї вперше продемонструють унікальну знахідку – бідон з повстанським архівом пропагандистських листівок і брошур. Ця подія відбудеться в рамках вечора пам’яті, присвяченого 110-ій річниці з дня народження відомого художника-графіка Ніла Хасевича, головного ілюстратора видань ОУН та УПА.

Також широкому загалу уперше представлять колекцію унікальних графічних творів художника, віднайдених нещодавно. Твори були недоступні для огляду більше шістдесяти років, хоча деякі з них свого часу демонструвалися на засіданнях ООН. А ще на заході презентують матеріали про друкарні «Імені Клима Савура» та «Тараса Шевченка», які друкували листівки з творами Ніла Хасевича.

Окрім цього, на вечорі пам’яті відбудеться показ документального фільму «Здобути або не бути» та зустріч із знімальною групою фільму на чолі з режисером Михайлом Ткачуком. Попри те, що фільм знімався на початку 90-х років ХХ-го століття, він залишається актуальним і сьогодні. Тоді режисеру вдалося зафільмувати людей, які безпосередньо зустрічалися з Нілом Хасевичем за його життя.

Початок заходу о 16 годині, повідомляє Рівненська ОДА.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.