Боєць з Рівненщини отримав важке поранення голови - треба допомога

Боєць з Рівненщини Артем Никоненко 19 серпня 2015 року у зоні АТО отримав важке поранення, повідомляє сайт "Герої АТО". 

Никоненко Артем Вікторович, 1980 р.н., уродженець м. Сарни Рівненської області. В мирний час Артем разом з бригадою робітників їздив на заробітки на будови. Одружений, має двоє синочків– 12 та 6 років.

У Збройні Сили попав за повісткою, мобілізували його 12 лютого і відправили на Тульчинський полігон. Колись Артем мав військову спеціальність сапера, то ж під час підготовки поновив знання і навички небезпечної, але такої важливої професії. Звідти Артема відправили до Чугуєва, де пробув місяць, а потім поїхали в с. Покровське Артемівського р-ну Донецької області, с. Золоте Попаснянського р-ну, а відтак – у Сєверодонецьк, в Лисичанськ, де і отримав поранення.
Історію про те, як чоловік отримав поранення, розповіла його дружина -Тетяна, бо Артем майже не розмовляє.

Таня каже, що 19 серпня весь час дзвонила чоловікові, спочатку хотіла привітати зі святом Преображення Господнього, а потім вже з відчаю, бо відчувала: щось сталося. Пізніше їй зателефонував Сашко – один із чотирьох саперів, хто в той день ходив на розмінування території разом з її Артемом. Саша розповів, що вони йшли полем і нарвалися на ворожу розтяжку. Ті двоє вояків, що йшли попереду, загинули, самого Сашка не зачепило зовсім, а Артему попав в голову осколок.
Пораненого доправили у Севєродонецьку лікарню, де поставили діагноз: вогнепальне сліпе проникаюче поранення черепа та головного мозку в лівій скроневій ділянці з вогнепальним переломом піраміди скроневої кістки зліва, субарахноїдальний крововилив, набряк головного мозку, компресійно-дислокаційний синдром, правобічна геміплегія. Тут Артем пролежав півтори тижні, з 19 по 25 серпня, йому були проведені операційні втручання: резекційно-декомпресивна трепанація черепа, видалення осколка та інші необхідні процедури. Потім пораненого бійця гелікоптером евакуювали в Харків, в ВМКЦ ПнР.

Прогнозів щодо одужання лікарі не давали жодних. Стан його був вкрай важкий: кома II, ШВЛ через трахеостому, офтальмоплегія зліва, стопні знаки відсутні. Три тижні лікувався там, чекали коли стан здоров’я, який все ще був важкий, дозволить перевозити Артема літаком.

У Львів прилетів 12 вересня і весь цей час перебував у реанімації. Тепер стан пораненого сапера покращився, його перевели у відділення нейрохірургії і на наступному тижні мають зробити операцію – вмонтуватимуть пластину в черепну коробку.

Реквізити для допомоги:
Карта ПриватБанку: 6762 4683 0453 3726 на ім'я Никоненко Тетяни.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.