Рівнерада може дозволити будувати вейкпарк на землі, яку самовільно захопили?

Вейкпарк може з'явитися у районі Басового Кута в Рівному. Відтак, сьогодні питання "Про включення земельної ділянки на вулиці Басівкутській, 5-А до переліку земельних ділянок, що підлягають продажу, права оренди на конкурентних засадах та надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо її відведення" розглянуть на засіданні сесії Рівнеради. 

Тим часом, як пише "Чарівне.інфо" на Басовому Куті вже розпочалися підготовчі роботи з будівництва. Втім, наразі перевірки будівельної інспекції проведено не було, відповідних дозвільних документів у ініціаторів проекту також не виявилося.

Представник фірми-ініціатора проекту «Аквадрому» Сергій Петров запевняє, що виконує лише підготовчі роботи, однак, за словами заступника міського голови Рівного Руслана Шевчука, вони є незаконними. Крім того, у пана Петрова ледь вдалося випитати про зведення сваїв. Спочатку чоловік переконував, що сваї стоять за радянських часів, потім виправився, мовляв, сваї нарощують.

Знову ж таки з цього приводу виникає запитання. Тому що начальник ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда заявив, що будуються нові сваї.

На сесії Рівнеради одним із питань буде розглядатися рішення стосовно проведення конкурсу на виділення земельної ділянки на цій території. А до цього представники товариства «Аквадром» обмежені у проведенні будь-яких робіт у відпочинковій зоні:

- Є співпраця з рятувальниками. Ми проводимо наразі підготовчі роботи. А будівельних робіт не починаємо. Якщо проект не пройде, то ми, простіше кажучи, влетимо. В такому разі демонтуємо все те, що там поставили. Сваї стояли ще за радянських часів, а ми їх наростили. Зараз лише не даємо засмічувати цю територію, а будівництва не проводимо, чекаємо сесії, - відповів порталу «ЧаРівне.інфо» Сергій Петров.

- Там запланована баня, кафе, причал. А про вейкбординг йдеться у десятому пункті. На сьогодні в них немає ні договору, ні дозвільних документів. Апріорі, це будівництво незаконне. Якщо це не приватна власність, то про яке капітальне будівництво може йти мова? Там на дні вже стоїть арматура. Тобто люди незаконно захоплюють землю під егідою благоустрою. Начебто заведуть у Рівне 300, 400 тисяч доларів. Ми подавали запит до міськвиконкому, - розповідає представник екопроекту «Зелена стежка Рівного» Руслан. - В них навіть немає подання з міськвиконкому. Але міський голова Рівного Володимир Хомко мені так і сказав: «Йди з ними домовляйся». З ким я маю домовлятися, якщо мер перед цим нам дав дозвіл? Мене дивує позиція мера в цій ситуації. Під виглядом вейкбордингу вони заблокували нашу роботу.

- Законного там поки що нічого немає. Немає виділеної земельної ділянки. Незрозумілі ходи. Є директор Петров, якого не можуть знайти. Від ДАБІ можу сказати – доки не проведуть перевірку, там будувати нічого не можна. А роботи вже проводяться. А те, що хочуть побудувати парк – я двома руками «за». Ось тільки вони не з того почали, - пояснює начальник управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда. - На воді вже робили арматуру. Я виїжджав на те місце. Сваї вони в’яжуть по-новому. Це не ті, що були за радянських часів. Тих давно вже немає. В мене у графіку стоїть перевірка об’єкту, але я не можу її провести, бо немає на місці представника. Вони ходять по ефірах і рекламують, тому не можна нікого застати. Не з того вони починають. Це все поки що утопія.

- До нас звернулася компанія «Аквадром» з шикарним для міста проектом. Це навіть зважаючи на те, наскільки Басів Кут придатний для таких проектів. Вважаю, що єдиним законним способом є рішення сесії Рівненської міської ради та проведення конкурсу. Люди зробили неправильно – поставили паркан, який вже знесли. Повинне бути рішення сесії, далі – виділення земельної ділянки, і тоді вже мають вести будівельні роботи. Але вони вчинили не так, - зазначає заступник міського голови Рівного Руслан Шевчук. -  Те, що там проводять підготовчі роботи - це незаконно. В цілому сваї – це позитивно, але також незаконно. Земельну ділянку мають направити на конкурс, рішення сесії визначає, що місто хотіло б її передати в оренду. Після рішення проходить грошова оцінка землі. Хто назве найбільшу ціну, той відповідно отримає оренду, тому пріоритет в рішенні сесії не може бути наданий.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.