"ОПОРА": на Рівненщині агітують із порушеннями

У жовтні спостерігачі громадянської мережі "ОПОРА" виявили друковані агітаційні матеріали окремих політичних партій та кандидатів у депутати, які не містять необхідних вихідних даних, що є  порушенням виборчого законодавства.

Мова йде про листівки кандидатів в депутати Сергія Мулявка (представника ВО «Свобода»), Юлії Кутузової (представника "Рівненського Громадського контролю"), cамовисуванця Тараса Глудика (кандидата у депутати до Костопільської міської ради), календарики від політичної партії «Сила людей» та друковану агітацію (листівки, календарики, пакети) від Європейської партії України.

Листівки Сергія Мулявка були знайдені у поштових скриньках рівнян. Листівка під назвою «Радник – не зрадник! Твій вибір 25 жовтня» повідомляє про програму кандидата, зокрема, перераховує 14 її пунктів. Друкована агітаційні матеріали Сергія Мулявка розміщена по вулицях, що належать до територіального виборчого округу №19, де балотуватиметься в міську раду кандидат.

Інші друковані агітаційних матеріалів спостерігачі "ОПОРИ" отримали у палатках політичних сил, що встановлені на майдані Незалежності у Рівному. Зокрема, це агітація від партії «Сила людей» та Європейської партії України.

Окрім цього, у Костополі були поширені листівки від «представника громади у Костопільському мікрорайоні Тараса Глудика», який є зареєстрованим кандидатом у депутати до Костопільької міської ради як самовисуванець. У листівці наведено автобіографічні дані кандидата та заклик «Ми за європейський Костопіль!».

Усі вищезазначені агітаційні матеріали не відповідають вимогам виборчого законодавства. Так, згідно з ч.2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори», друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється. Жоден з зазначених друкованих матеріалів таких відомостей не має, що дає підстави вважати, що агітаційний матеріал був виготовлений не з виборчого фонду.

Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів із інших джерел забороняється.

Про це повідомили з Громадянської мережі "ОПОРА" у Рівненській області.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.