Рівненську систему боротьби з інфекціями оцінили експерти ЄС

Обласний лабораторний центр, Рівненську міську лікарню, шкірвендиспансер, а також Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оглянули представникиЄвропейського центру з питань запобігання та контролю за захворюваннями.

Експерт з питань готовності до надзвичайних ситуацій Грехем Фрезер та експерт зі спеціальних програм Юлія Чистякові завітали на Рівненщину, аби оцінити системи епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами на обласному та місцевих рівнях.

Окремо фахівці відвідали лікарську амбулаторію в селі Користь, що у Корецькому районі. Таким чином експерти ЄС ознайомились з організацією виявлення, діагностики та надання допомоги інфекційним хворим – починаючи від первинного звернення хворих в лікарню і до моменту госпіталізації. Також їм була цікава система повідомлення про виявлення інфекційних випадків – як поодиноких, так і спалахів в робочий та позаробочий час.

Як повідомили в Головному управлінні Держсанепідслужби у Рівненській області, місія спеціалістів ЄС залишилася задоволеною станом організації та здійснення епіднагляду за інфекційною захворюваністю в області.

Загалом впродовж жовтня Міністерство охорони здоров’я разом із експертами країн-членів ЄС обстежать національні та регіональні підприємства, заклади охорони здоров’я та ряд інших установ, задіяних в системі епідеміологічного нагляду за інфекційними захворюваннями по всій Україні.

Процес оцінки є важливим кроком для початку технічного співробітництва в галузі профілактики інфекційних хвороб у рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.