Мер Рівного та депутати витрачають на піар в комунальній газеті 600 тисяч гривень

В цей складний економічний час всім доводиться економити, бо ціни зросли, а заробітні плати – ні. В тому числі й у міського голови. Саме тому міський голова Рівного Володимир Хомко ось уже з року в рік жорстко економить на власних витратах на політичну рекламу. Хочу уточнити - економить свої власні кошти. Натомість така економія жодним чином не стосується грошей рівненських платників податків. «Народ вимагає інформації – яка тут економія» - своєрідне гасло роботи мера.

 

Як встановив « Антикорупційний моніторинг » інформаційне задоволення мера та міських депутатів щороку обходиться рівненським платникам податків у мільйон гривень. Втім, зараз ми поговоримо про одну з складових інформаційного пирога міської влади – комунальну газету «7 днів». В той час як більшість кандидатів на керівні виборні посади відкривають власні газети, сайти, купують рекламу в ЗМІ, платять піарщикам, міський голова демонструє чудеса економії. Його особистий сайт обслуговують та працівники виконкому, піарщики в той же час є бюджетниками на керівних посадах в міській владі, газети видається за бюджетні кошти, з цього ж джерела асигнується виробництво програм. 

Читайте також:

Кам'яний вік: у Рівному чиновники не хочуть впроваджувати електронне урядування

"Кам'яний вік-2": чому влада Рівного ігнорує пропозицію безкоштовного запровадження електронного урядування 

Про газету «7 днів». Як і більшість комунальних видань – вона є пережитком інформаційної складової місцевих органів влади. От тільки коли всі інші видання інших ради побираються на правах пасербиці, то «7 днів» у міського голови – улюблена дочка. Відколи колишній директор водоканалу взяв шефство над газетою – справи у неї пішли в гору. Досвітчений комунальник мав чітке уявлення, якою має бути відомча газета і про що писати. Тому одним з перших читачів свіжих випусків «7 днів». «Люблю себе коханого» - як можна самому собі не подобається? Потроху газета стала Хомку подобатися, хвалив він її мало не на кожному виконкомі, тільки ненароком іноді проскакували фрази «треба дати завдання «7 днів» написати», «Або ми опублікуємо це в нашій газеті «7 днів». Ну а хіба очільник міста не має рації? Хто платить – той замовляє музику. Так от, щороку рішенням рівненської міської ради на програму економічної підтримки газети «7 днів» виділяється майже півмільйона гривень. Рішенням більшості голосів. От тільки гроші це не Хомка чи депутатів, а рівненських платників податків. Майже півмільйона гривень. 
І от уже на цілком законних підставах газета цілорічно хвалить міського голову, підхвалює депутатів – та публікує інтелігентні пасквілі на його опонентів. А що, хто не мер – той лох. А лох як відомо платить завжди. Особливо платить за не лоха. А фотки і компетентні коментарі не аби як хвалить очільнику міста душу. Ось вона газета мрії, а решта всі – продажні. 
У 2014 році на фінансування роботи «7 днів» з міського бюджету виділили 456 тисяч гривень. Кому цікаво – ось звіт про їх використання.


Втім, це ще не остаточна сума. Є нюанси. Тираж газети, де регулярно на перших шпальтах фігурують чиновники навіть для місцевих мірок скромний – трохи більше 4 тисяч примірників. Ну міський голова з депутатами – не Памела Андерсон, а «7 днів» не «Максім». Не всім цікаво розглядати обличчя мера та читати їхні коментарі. Тому виплеканий і вирощений такими старанням недійний продукт доводиться підтримувати ще додатково. А саме міська рада в рамках програм «Ветеран» та «Соціальної підтримки інвалідів» передплачують газету «7 днів» для ветеранів, інвалідів та пенсіонерів. Подивіться документ – цьогоріч 2160 передплат обійшлося рівненським платниками податків у 133 тисячі гривень.

А що – хай читають пенсіонери, вони ж просять. А як міський голова без п’яти хвилин пенсіонер може відмовити пенсіонерам. Ну воно звичайно можна було дати пенсіонерам право вибору – дати кошти і хай самі передплачують, що подобається. Але навіщо? Ще передплатять якусь «Порадницю» і що? «Порадниця» ж про міську владу добре не пише… Вона взагалі про владу не пише… А так читатимуть найдисциплінованіші виборці про успіхи міської влади. Що тут поганого? Чим більше тим краще. Черновецький точно б схвалив такий крок. 
І сперечатися тут нема чого. Бо влада від Бога, і з владою не сперечаються, у влади закони рішенні і розпорядження. Так вчили багатьох. 


Але ми ж все таки будемо сперечатися. І у наступних публікаціях поговоримо про інші інформаційні витрати міської влади. Бо прикро бачити як мільйон гривень розпилюють на хвалебні оди в той час як на застарілий портал Рівнеради витрачають всього 20 тисяч гривень, а керівники міста мають дуже слабеньке уявлення про електронне урядування та надання послуг через інтернет. Рівне вже залишилось далеко позаду Львова, Луцька та навіть маленького Кузнецовська. І вирватися з болота совка буде не так просто.

Читайте також:

Кам'яний вік: у Рівному чиновники не хочуть впроваджувати електронне урядування

"Кам'яний вік-2": чому влада Рівного ігнорує пропозицію безкоштовного запровадження електронного урядування