Театральний сезон у Рівному відкрила "Полліанна"

У Рівненському облмуздрамтеатрі відкрили новий театральний сезон. Він розпочався прем'єрою вистави "Полліанна" за романом-бестселером американської письменниці Елеонор Портер, опублікованим у 1913 році. Колектив театру працював над нею більше 3 місяців. Щоб визначити, хто ж зіграє роль головної героїні - 11-річної Полліанни Віттер - проводили кастинг. Обирали серед 35 учасиць. В результаті  образ життєрадісної сонячної дівчинки на сцені рівненського драмтеатру втілила Ольга Боровець. У новій виставі задіяний практично весь творчий склад театру. Режисер-постановник - Народний артист України Володимир Петрів.

Біляве волосся, маленький брилик, червона сукенка в клітинку… Полліанна яскравим вихором просто вривається у сіре життя маленького містечка, куди доля завертає дівчинку після смерті батьків. Сувора тітонька Поллі, примхлива Місіс Сноу, непривітний та загадковий старий Пендлтон, відлюдкуватий сирота Джиммі Бін – всі вони страшенно здивовані та налякані появою невгамовної юної леді. Голосний сміх, несподівані стрибки та кульбіти, відверті запитання, зізнання та обійми шокують зашкарублих мешканців сонного міста. Вони звикли тихо та непомітно жити у мушлях своєї сірої буденності і майже забули, що таке радіти життю.

- А коли ж я буду жити?! Адже ж дихати – це не означає жити! – вигукує маленька Полліанна, обурена суворим щоденним розкладом, який запровадила для неї тітка. Адже для дівчини життя – це радість спілкування із рідними, щирі прояви любови та ніжності, турбота про близьких та вміння радіти кожній миті життя.

Від батька-священика їй залишилося лише кілька книжок та одна мудра гра, якої він навчив малу. Колись замість ляльки у місіонерській посилці дівчині прислали… милиці. І замість того щоб засмутитися, батько запропонував Полліанні порадіти, що це невеселе приладдя - їй не потрібне! Вона – здорова і щаслива дівчинка, тому що може ходити, бігати і радіти життю.

Так, граючи у просту, але вельми дивну для дорослих гру, Полліанна несвідомо ламає їхній звичний устрій життя та розкриває душі назустріч до світлої радості усього сущого. Економку Ненсі вона вчить радіти понеділкам, щоразу згадуючи, що наступний прийде тільки за тиждень, старого зігненого садівника – радіти тому, що йому не треба кілька разів нагинатися із сапкою, Місіс Сноу – своїм гарним здоровим рукам, якими можна в'язати прекрасні маленькі капелюшки і дарувати радість сиріткам.

В усьому Полліанна бачить позитив, наче не звертаючи уваги на вади характеру і поганий настрій нових знайомих. Вона сміливо гримає, торсає, смикає, вискакує на коліна та висне на шиї своїх дорослих друзів, не турбуючись про якісь там правила поведінки та не соромлячись бути щирою і безпосередньою зі всіма – від прислуги до поважних гостей. Найулюбленіші її слова «Я така рада!» заповнюють вуха всіх мешканців міста, і самі того не бажаючи, поволі вони починають грати за її правилами, розкривають їй свої сокровенні тайни, застарілі душевні рани, помилки та страхи.

Для чого з’явилася ця сонячна дівчинка у цьому похмурому місті? Для того щоб змінити його. І, на щастя, їй це майже вдалося… 

Полліанна навчила своїх нових друзів – дорослих і поважних чоловіків і жінок - радіти життю, не боятися його і любити таким, як воно є, тут і сьогодні, не відкладаючи на потім, не ховаючись за слабкодухість. І хоча ця наука дісталася надто дорогою ціною, саме так, схоже, змінюється цей світ на краще. Смуток і радість завше крокують поруч, і щоби по-справжньому почати цінувати життя, інколи треба пережити великий катарсис.

Про це йдеться на сайті Рівненського облмуздрамтеатру.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.