На Рівненщині ОПОРА продовжує фіксувати порушення ведення агітації

14 жовтняу містах Сарни та Здолбунів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ зафіксували випадки розміщення передвиборної агітації без вихідних даних, що має ознаки порушення Закону «Про місцеві вибори». Спостерігачі зафіксували порушення та викликали міліцію. 

На жодному з агітаційних матеріалів не було вказано вихідних даних, що має ознаки порушення вимог виборчого законодавства. Так, згідно ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

У місті Здолбунів друковані агітаційні матеріали були виявлені на автостанції, що на вулиці Базарній. Зокрема, банери партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» із написом «Зберегти країну» та ВО «Свобода» з лозунгом «Свободу захисникам Конституції». Також на зупинці громадського транспорту навпроти Римо-католицького костелу, що на вулиці Фабричній, було зафіксовано банер Радикальної партії без вихідних даних з написом «Ні популізму! Тарифи Здолбунова - на вила». На вулиці Шкільній навпроти ринку «Катеринівській» було виявлено декілька літі-сайтів з друкованими агітаційними матеріалами партії ВО «Батьківщина», які також не містили вихідних даних. 

У місті Сарни біля платформ на автостанції були зафіксовані банери «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та банери з лозунгом, який використовуєпартія ВО «Свобода». Окрім цього, такі самі банери спостерігачі ОПОРИ зафіксували 8 жовтня на автостанціях у районних центрах Володимирець та Зарічне. Фото 2-3У всіх випадках представники ОПОРИ зателефонували «102» та викликали міліцію. В результаті, чого працівники міліції сфотографували агітаційні матеріали, а спостерігачі написали відповідні заяви.

Окрім цього, ОПОРА наголошує, що згідно п.6. ч. 9 ст. 60 Закону забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів. двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Враховуючи, що жоден з агітаційних матеріалів не містив необхідних відомостей, це дає підстави припускати, що відповідні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.Виготовлення чи замовлення таких матеріалів карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, роздавання, вивішування) під час виборчого процесу таких матеріалів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Враховуючи, що жоден з агітаційних матеріалів не містив необхідних відомостей, це дає підстави припускати, що відповідні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.