Мера Костополя сьогодні хочуть зобов’язати через суд надати автобіографію

Сьогодні, о 18.00, в Рівненському окружному адміністративному суді, відбудеться засідання щодо протиправних дій Костопільської міської виборчої комісії, яка відмовила в ознайомленні з оригіналами документів, зокрема автобіографією  голови міста Костопіль Євгена Денисюка.

Нагадаємо, через скандал, який розгорівся нещодавно та пов'язаний із судимістю нинішнього мера Костополя, яку той категорично заперечує, журналіст сайту «ВСЕ» звернувся із запитом на отримання інформації та  попросив надати  автобіографію. У ній зазначити, де і у які роки він працював та які посади обіймав. Втім Євген Денисюк, який працює міським головою уже сімнадцять років, відмовив у наданні такої інформації мотивуючи це тим, що це його персональні дані.

Читайте також: На Рівненщині мер приховує свою біографію через судимість

Таку саму відмову отримали і представники Костопілської районної організації  «Сила людей» у Костопільській міській виборчій комісії, відтак, позиваються до суду і просять зобов’язати голову виборчої комісії Руслану Вітошко все ж таки надити автобіографію Євгена Денисюка, яку він подавав під час реєстрації, як кандидат на посаду міського голови.

Голова правління РОГО "Комітет виборців України" Олексій Горецький каже, що відмова про надання такої інформації є очевидним порушенням вимог виборчого законодавства:

- Згідно з ч.1 ст.40 Закону "Про місцеві вибори", відповідна ТВК реєструє кандидата на посаду міського голови, висунутого політичною партією, за умови подання до комісії визначених Законом документів, зокрема, заяви про згоду балотуватися кандидатом та про згоду на оприлюднення біографічнеих відомостей у зв'язку з участю в місцевих виборах (п.5 ч.1 ст.40). Водночас кандидат-самовисуванець такиж подає до ТВК відповідну заяву про самовисування та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах. Подання цих документів до ТВК є обов'язковим і є однією з умов реєстрації відповідної особи кандидатом на посаду міського голови. Тому відмова ТВК надати такі відомості є неправомірною.

 

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.