На Рівненщині попри рішення апеляційного суду, кандидата, все ж, зареєстрували

14 жовтня у Корці Рівненської області відбулося громадське зібрання для підтримки кандидата на посаду міського голови Корця від ВО «Батьківщина» Дмитрук Людмили Миколаївни. В результаті, під тиском мешканців міста,Дмитрук Л. М. було повторно зареєстровано як кандидата на посаду міського голови Корця.

11 жовтня колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду прийняла рішення, що при реєстрації Дмитрук Л. М. як кандидата на посаду міського голови Корця не було дотримано п.9 ч. 1 ст.40 Закону України «Про місцеві вибори» (реєстрація кандидата на посаду міського голови за умови подання до комісії документа про внесення грошової застави). Апеляційним судом зазначено, що оскільки грошова застава не була сплачена до подання документів для реєстрації кандидата та не була внесена у безготівковому порядку, то комісія мала відмовити в реєстрації кандидата Дмитрук Л. М..Суд задовільнив позовні вимоги і постановив скасувати рішення про реєстрацію Дмитрук Л. М..

У цей же день на вулицях Корця з’явилися оголошення з закликом підтримати міського голову. Текст оголошення: «Корчани, міський голова Дмитрук Людмила Миколаївна потребує вашої підтримки!». У повідомленні також було наведено дату, час і місце проведення масових зібрань (14 жовтня о 13.00 у центрі).

Фото 1

13 жовтня відбулося засідання Корецької міської виборчої комісії, на якому члени комісії прийняли Постанову «Про реєстрацію кандидата на посаду Корецького міського голови Дмитрук Л. М.». Однак, на постанові не було поставлено печатки.

Під час засідання, Корецька ТВК початку скасувала реєстрацію Дмитрук Людмили Миколаївни, згідно постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду. Однак, за словами членів комісії, у рішенні суду не було зазначено, вилучити документи Дмитрук Л. М. Цим і аргументувала ТВК своє рішення, приймаючи постанову про нову реєстрацію кандидата

14 жовтня, як і планувалося,о 13.00 розпочалися збори. На підтримку Дмитрук Л.М.до приміщення Корецької міської виборчої комісії прийшло близько трьох сотень громадян, було перекрито дорогу. Публічну підтримку кандидату висловили мешканці Корця та представники різних політичних партій, зокрема,партії «БПП «Солідарність», ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина».

Фото 2

Після цього, всі бажаючі зайшли в приміщення ТВК і переконали голову комісії поставити печатку під Постановою від 13 жовтня. До Постанови також було додане обґрунтування рішення комісії.

Відео

У постанові про реєстрацію Дмитрук Л. М. від 13 жовтня йдеться, що згідно ч.4 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія встановленні терміни приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації. У своєму обґрунтуванні комісія опирається на ч. 6 ст. 43, ч. 3 ст. 47, а також взяла до уваги правові позиції викладені у постанові Донецького апеляційного суду (від 30.09.2015 року у справі № 812/1476/15). Тому, керуючись ст. 40,43, 47, 99 Закону Корецька міська виборча комісія постановила зареєструвати кандидата на посаду Корецького міського голови від Корецької ВО «Батьківщина» Дмитрук Людмилу Миколаївну.

Наразі, справою зацікавилась Центральна виборча комісія, яка має прийняти рішення з цього питання. Про подальший розвиток подій повідомимо згодом.

Про це повідомили у ГМ ОПОРА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.