Більшість партій після виборів відмовилися впроваджувати нове антикорупційне законодавство на Рівненщині

Лише політичні партії «Сила людей», «Воля» та «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Конкретних справ», ВО «Громадський контроль», Об’єднання «Самопоміч» погодилися збільшувати прозорість і підзвітність місцевих рад шляхом внесення відповідних змін до регламентів обласної та місцевих рад, а також статутів територіальних громад.

На всеукраїнському рівні коаліцію підтримали 6 партій: Об’єднання «Самопоміч», УКРОП, Демократичний Альянс, ПП «Сила людей», ВО «Громадський контроль», ПП «Громадянська позиція». Таким чином, нові політичні сили більше налаштовані на системну боротьбу з корупцією ніж старі а також нові зі старими обличчями – «Батьківщина», Опоблок, Радикальна партія тощо.

На рівні партій, що балотуються до обласних рад, найкраще підписують меморандуми Самопоміч (82%), Демократичний Альянс та Сила Людей (по 75%).

- на рівні партій, що балотуються до міських рад обласних центрів найкраще підписують меморандуми Демократичний Альянс (88%), Сила Людей (83%) та Самопоміч (80%).

Найгірше підписують:

- на рівні партій, що балотуються до обласних рад: Опозиційний блок (17%),  Свобода (20%)та Відродження (20%);

- на рівні партій, що балотуються до міських рад обласних центрів: Опозиційний блок (14%) та Наш край (30%)

 

Серед партій, що балотуються до Рівненської обласної ради погодилися підписати Меморандум лише 4 політичні сили з 15, а саме: «Сила людей», «Воля», «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і партія «Конкретних справ».

Меморандум також підписали 5 політичних сил з 18, які балотуються до Рівненської міської ради: «Сила людей», «Воля», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Громадський контроль», Об’єднання «Самопоміч».

Серед кандидатів на посаду міського голови Рівного зголосилися на підписання Меморандуму Зураб Кантарія, Олексій Муляренко та Дмитро Якимець.

 

Нагадаємо, що Всеукраїнська коаліція «Прозорі ради» була створена влітку 2015 року і наразі включає організації з 18 регіонів України. Коаліція була створена для моніторингу органів місцевої влади на предмет впровадження нових антикорупційних норм. До жовтня члени коаліції провели аналіз 56 органів місцевої влади на відповідність їх документів 21 антикорупційній нормі, які були передбачені нещодавно прийнятими Законами України, в тому числі «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про здійснення державних закупівель» та «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та дітей», та надали рекомендації для цих органів влади. До уваги бралася їхня відповідність діючому законодавству України, а саме – виконання законів. 

Перед виборами коаліція «Прозорі ради» запропонувала місцевим осередкам популярних політичних партій підписати меморандум про наміри впровадити усі необхідні норми антикорупційного законодавства у міських та обласних радах України. 

Захід організовано ГО «Центр політичних студій та аналітики» (Київ) та ГО «Центр суспільних дій «Civitas» (Рівне).

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.