Досліднику Берестецької битви на Рівненщині відкриють пам'ятний знак

У п’ятницю, 23 жовтня, в селі Хотин, що на Радивилівщині, урочисто відкриють пам’ятний знак українському археологу, досліднику Берестецької битви Ігорю Свєшнікову. Меморіал встановили на місці садиби, де проживала родина науковця.

Захід розпочнеться о 12 годині.

Потому на фасаді місцевої школи, яка носить ім’я відомого дослідника, відкриють та освятять меморіальну дошку.

Нагадаємо, 100-річчя з дня народження видатного українського археолога Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні.

 Довідково: Ігор Свєшніков народився в Києві у дворянській сім'ї. У 1921 родина переїхала в село Хотин Дубенського повіту Волинського воєводства (нині Радивилівський район Рівненської області), де Ігор провів дитячі роки.

Археологічні розвідки він розпочав у 1938 році. Перші його розкопки проходили на Рівненщині, зокрема, у селах теперішнього Радивилівського та Володимирецькогорайонів.

У 1970 році він очолив експедицію Рівненського краєзнавчого музею, розпочавши розкопки місця козацької битви, що відбулася у 1651 році на території теперішнього Радивилівського району.

Предмети колекції, що сформувалась завдячуючи плідній роботі експедиції Рівненського краєзнавчого музею під керівництвом Ігоря Свєшнікова, демонструвались на виставках у Ванкувері та музеях Кракова, Луцька, Острога, Нетішина, Костополя.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.