Нардеп назвав прізвище того, хто "кришує" незаконний видобуток бурштину на Рівненщині

Народний депутат, командир батальйону «Київ-1» Євген Дейдей заявив, що знає, хто насправді «кришує» видобуток бурштину в Україні.

Як повідомляють «Коментарі», про це він написав на своїй сторінці в "Facebook".

«Напевно, сьогодні не залишилося людини, яка не знала б про нелегальний видобуток бурштину в західних областях України. Взаємні звинувачення чиновників, народні бунти, вічний переділ влади - все це не з сюжету кримінальної драми. Це сьогоднішня реальність Львівської, Рівненської, Житомирської та Волинської областей», - написав Дейдей.

За його словами, тема бурштину стала актуальною ще задовго до часів Януковича, «але саме при ньому тотальне беззаконня в цьому середовищі досягло критичної точки.

«За приблизними оцінками фахівців, щорічно в Україні видобувають близько 150 тонн «сонячного каменю». Але легальний видобуток становить не більше 5% від цієї кількості. Якщо врахувати, що кілограм незаконно добутого бурштину на «чорному» ринку коштує від кількох сотень до кількох тисяч доларів, неважко підрахувати, що держава втрачає мільйони», - розповів нардеп.

Як пояснив Дейдей, із ситуацією на «найнижчому, «земному» рівні все гранично ясно», оскільки кожен другий житель регіонів займається видобутком бурштину - «більше просто нічим».

«Існує чітка ієрархія і побудова роботи: старателі, бригадири, пайовики (так звана «криша»). А ось хто стоїть вище? Це запитання завжди цікавило і ЗМІ, і громадськість. Неодноразово в пресі звучали прізвища міністрів і генералів, перших осіб держави. Насправді кілька тижнів, проведених нашою командою в Рівненській області, дають всі підстави стверджувати, що після падіння «бурштинової імперії Януковича» вся влада перейшла в руки окремих депутатів і їхніх ставлеників на місці, якомусь Олегові Назаруку», - повідомив Дейдей.

Як нагадав нардеп, «Назарук Олег Васильович, екс-заступник начальника управління - начальник відділу Служби безпеки України. Люстрований». Він також зазначив, що ця людина давно задіяна у схемах нелегального видобутку бурштину.

«Численні фото-, аудіо- та відеозаписи свідчать про те, що жодна помпа в регіоні без його відома не пред'являється. Всі ділянки на картах георозвідки давно розподілені і приносять багатомільйонні доходи. З цих же матеріалів очевидний і його близький зв'язок із одним з народних обранців. Наприклад, на одній із локацій в Олевську Житомирської області Назарук і Ко заробили близько 150 млн. доларів на рік. І це не одиничний прецедент, а таких сотні, якщо не тисячі», - пояснив Дейдей.

Як він стверджує, про причетність Назарука до незаконного видобування бурштину говорять і його колишні колеги з СБУ. «Кілька місяців тому місцеві «невдоволені» порядком розцінок і встановленою ієрархією вже «попереджали» Назарука - в його будинок невідомі кинули гранату», - написав Дейдей.

У той же час, за словами нардепа, місцеві міліцейські начальники виконують команди Назарука і саме за його вказівкою зняли п'ятьох начальників райвідділів.

«Сам же Олег Васильович у розмові зі мною був лаконічним - порадив не лізти, куди не слід заради власної ж безпеки, додавши ще ряд загроз. Що ж стосується цього факту, втім, як і причетності Назарука до тіньових схем видобутку та вивезення бурштину за кордон, мною вже підготовлено ряд звернень до силових структур. До них незабаром я маю намір докласти фото- і аудіо докази. Хочу зауважити, що інформації, яку ми зібрали на сьогоднішній день, цілком достатньо для декількох кримінальних проваджень і подання ГПУ на зняття депутатської недоторканності з низки моїх колег», - написав Дейдей.

Нагадаємо, Олег Назарук є зятем екс-заступника голови Рівненської облдержадміністрації та екс-голови фракції "Партії регіонів" в облраді Анатолія Юхименка, який сьогодні йде в депутати облради від "Опоблоку".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.