У Костополі порушать кримінальні провадження проти членів виборчої комісії

Учора у Костополі кандидати у депутати та на посаду мера склали акт на голову Костопілської міської виборчої комісії Руслану Вітошко про фальсифікацію документа, яке вони зафіксували.

Мова йде про розірвання договору 20 жовтня членами комісії з юристом комісії Павлом Марачем. Попри це, наступного дня у суді цей юрист знову представляв інтереси комісії. На зауваження, що з ним договір розірвано, Руслана Вітошко факсом надіслала постанову, у якій зазначила, що, відповідно до рішення комісії, яка відбувалася у період судових засідань, його знову поновлено. Разом із тим кандидати у депутати та представники різних політичних сил, присутні на засідання виборчої комісії,  заявляють, що це питання не приймалося. Голову комісії звинуватили у фальсифікуванні протоколу засідання, яке вона надіслала до суду факсом.

Постанова, яку вважають сфальсифікованою, оскільки це питання на засіданні виборчої комісії не розглядалося

Представники районної організації «Сила людей» мають намір написати заяву до міліції на голову комісії Руслану Вітошко за численні порушення виборчого законодавства та вимагають притягнути її до кримінальної відповідальності за фальсифікацію протоколу засідання комісії.

Читайте також: На Рівненщині вимагають звільнити голову міської виборчої комісії

Тим часом у Рівненському окружному адміністративному суді розглядають справу за позовом Костопільської районої організації «Сила людей» , яка вимагає достроково припинити повноваження голови комісії Руслани Вітошко. Зокрема, стосовно порушення процедури отримання виборчих бюлетенів. В обгрунтуванні клопотання йдеться про те, що 17 жовтня, було зафіксовано факт грубого порушення виборчого процесу, а саме недотримання правил виготовлення та процедури отримання виборчих бюлетенів міською виборчою комісією Костополя. Варто зазначити, що існує відповідна постанова, яка визначає графік роботи МВК, а саме – субота та неділя вихідні дні. Саме у суботу, тобто не у робочий день, деякі члени комісії отримали бюлетені. Разом із тим, згідно з ч. 10, ст 75 ЗУ «Про місцеві вибори», приймання виборчих бюлетенів комісією повинно здійснюватися невідкладно, одразу після прибуття. Цього Костопільська МВК не зробила. Натомість члени комісії здійснили прийом виборчих бюлетенів таємно у неробочий день. Окрім того, жоден представник від будь-якої політичної сили на таку процедуру запрошений не був.  Костопільска районна організація «Сила людей» ставить під сумнів кількість отриманих бюлетенів, правильність заповнення відомостей про таке отримання та процес переміщення до приміщення виборчої комісії.

Через вищезазначені порушення,  представник від політичної партії «Сила людей» Олексій Кособуцький написав скаргу на дії голови Костопілської міської комісії Руслани Вітошко до  районної виборчої комісії, адже згідно з п. 5, ст.29 ЗУ «Про місцеві вибори», повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту прийняття рішення про припинення повноважень члена комісії виборчою комісією, яка її утворила. Втім районна комісія вважає себе неналежним відповідачем і у задоволенні скарги відмовила, порадивши звернутися до суду. Разом із тим голова районної комісії визнає факт порушення  з боку голови Костопілської МВК Руслани Вітошко, втім кажуть, що у межах своїх повноважень можуть їй тільки рекомендувати неухильно дотримуватися законодавства.  Сьогодні суд визначатиме, чи порушувала Руслана Вітошко виборче законодавство та питання щодо дострокового припинення її повноважень.

Окрім того, кандидати у депутати звертаються до начальника УМВС України в Рівненській області Сергія Максимова і просять відреагувати на злочин, що стосується порушення порядку реєстрації кандидата на посаду міського голови Костополя Євгена Денисюка.

Читайте також: Мера Костополя можуть зняти з реєстрації через порушення

Руслану Вітошко звинувачують у підміні документів. Наразі долю голови Костопілської виборчої комісії Руслани Вітошко будуть вирішувати правоохоронні органи та суд. 

Коментарі

Капець а не політика

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.