Суд поставив під сумнів виборчий процес у Костополі

Суд визнав протиправними дії Костопілської міської виборчої комісії стосовно порушень виборчого законодавства та ставить під сумнів увесь виборчий процес у місті. У Рівненському окружному адміністративному суді розглянули справу за позовом Костопільської районної організації «Сила людей», яка вимагає достроково припинити повноваження голови  комісії Руслани Вітошко через систематичні порушення, зокрема, процедури отримання виборчих бюлетенів та реєстрації кандидата, без належних документів, на посаду міського голови Євгена Денисюка.

Читайте також: На Рівненщині мер приховує свою біографію через судимість

Окрім того, позивач зазначає, що відбулися грубі порушення виборчого процесу, а саме недотримання правил виготовлення та процедури отримання виборчих бюлетенів міською виборчою комісією. 

Колегія суддів під головуванням судді Юрія  Гломба встановила, що виборчі бюлетені справді зберігалися із порушенням закону. Окрім того, була недотримана процедура контролю за їх виготовленням та прийняттям.

Суд постановив: визнати протиправними дії Костопільської міської виборчої комісії при формуванні складу контрольної комісії, визнати протиправною бездіяльність щодо не формування комісії для отримання бюлетенів та недотримання порядку їх зберігання.

У частині звинувачень самій голові комісії Руслані Вітошко суд не задовільнив позовні вимоги позивача, оскільки комісія – це колегіальний орган, який приймає рішення не одноосібно.

Читайте також: На Рівненщині вимагають звільнити голову міської виборчої комісії

Представник Костопілської виборчої комісії Ігор Солімчук ще не знає, чи буде таке рішення суду оскаржувати в апеляції, однак остаточне рішення прийматимуть члени комісії.

Читайте також: У Костополі порушать кримінальні провадження проти членів виборчої комісії

Депутат Рівненської обласної ради Олексій Кособуцький зареєстрував у прокуратурі Рівненської області заяву про порушення головою комісії Русланою Вітошко, пов’язані з реєстрацією без належних докуменів, кандидата на посаду міського голови Костополя Євгена Денисюка.

Читайте також: Мера Костополя можуть зняти з реєстрації через порушення

Олексій Кособуцький вимагає, щоб тепер правоохоронні органи у межах кримінального провадження визначили долю голови Костопілської міської виборчої комісії Руслани Вітошко та з’ясовували усі обставини вчиненого правопорушення

Коментарі

Не визнання і сумнів  - це різне. Суд , у своїй постанові, зазначив, що усі виявлені порушення судом ставлять під сумнів легітимність виборчого процесу. Це із постанови.
Не визнання, як ви написали, ще може бути по переду.

Не все так просто!Там не помилка,а порушення Закону і всі це знають!Але Денисюк настільки потратився,щоб доповзти до виборів...Вам і не снилось.Невже той ,хто купився,посміє тепер піти проти Денисюка!?

Ото вже гаряча пора у Мамотюк... не вилазить з Коступоля!! І заголовки які пише, краще б Закон відкрила і почитала, що є підставою для невизнання виборів.

Дивно що стільки галасу! Ну хтось помилився накажіть поправте ,та ідіть на вибори виборці скажуть хто голова міста головне щоб не було фальсифікацій

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.