День виборів на Рівненщині: поки що без суттєвих порушень, але з курйозами

Виборчий процес у Рівному та області розпочався більш-менш спокійно і серйозних порушень не зафіксовано. Про це повідомив директор РОГО "КВУ" Олексій Горецький.

-  Є поодинокі випадки порушень, інколи навіть курйозних, щоправда, здебільшого це організаційні. Практично всі виборчі комісії почали голосування вчасно. Незначні відхилення були на 2 дільницях Рівного та 1 в Острозі. Процедура ранкового засідання була дотримана, в окремих випадках члени ДВК не дотримувалися усіх процедур, що передбчені законом, - одна дільниця у Рівному, одна - в Городищі і одна в Дядьковичах, - каже Олексій Горецький.

За його словами, на одній дільниці в Рівному член ДВК поводив себе некоректно.

- Щодо змін, з-поміж членів ДВК у переддень голосування були поодинокі випадки. Так, деякі члени ДВК не з'явилися з об'єктивних причин на перше засідання. Заголом ДВК передають  інформацію до ТВК згідно з законом. Щоправда, зафіксовані окремі випадки в Рівному та районі, - додав Олексій Горецький.

Щодо черг на виборчих дільницях, то Олексій Горецький зазначив, що в Городку, Рівному, Оржеві були зафіксовані поодинокі випадки черг виборців.

- Очікується, що в години пік кількість виборців збільшиться. Також були зафіксовані деякі курйози. Так, у Дядьковичах члени ДВК вирішили розподілити скриньки для бюлетенів по виборах до різних рівнів, що не передбачено законом. Окрім того, на багатьох комісіях є відхилення щодо кількості бюлетенів, які є фактично, і між тою кількістю, яка мала передатися. На деяких дільницях відхидлення від підприємства-виговлювача до дільниці становить 50-70 бюлетенів. У ТВК бюлетені потрапляють запакованими, а їх відкривають вже на ДВК. Є ще проблема, пов'язана з забезпеченням ДВК бланками-протоколами у Березинах Радивилівського району. Подібна ситуація спостерігається і в Рівному, коли ДВК не мають достатньої кількості бланків для видавання довідок особам, які мають на це право. Щоправда, мене запевнили, що всі ДВК будуть забезпечені потрібною кількістю протоколів, - розповів Олексій Горецький.

Також він додав, що ситуація постійно змінюється і впродовж дня вся інформація оновлюватиметься.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.