Рівне стане форпостом астрофізики у північно-західній Україні

Упродовж 20-21 жовтня делегація обласного комунального позашкільного навчального закладу «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради відвідала місто Миколаїв з метою налагодження співробітництва з Миколаївською астрономічною обсерваторією.

20 жовтня було урочисто підписано Договір про науково-технічне співробітництво між Науково-дослідним інститутом «Миколаївська астрономічна обсерваторія» та Обласним комунальним позашкільним навчальним закладом «Рівненська Мала академія учнівської молоді» Рівненської обласної ради. Зі сторони НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія» договір підписав його директор, доктор фізико-математичних наук Олександр Шульга, зі сторони Рівненської Малої академії наук – директор Олександр Андрєєв.

У рамках співпраці заплановано:

- проведення спільних одночасних спостережень космічних об’єктів у радіо- та оптичному діапазонах частот випромінювань;

- проведення спільних робіт зі створення та експлуатації засобів спостережень і контролю космічного простору;

- упровадження створених технічних засобів спостереження та контролю об'єктів космічного простору в учасників Договору і третіх сторін; 
- спільне використання обладнання для досліджень у галузі спостереження і контролю космічного простору; 
- участь у міжнародних наукових проектах, експериментах і дослідженнях; 
- проведення спільних наукових досліджень, семінарів, публікацій, курсів, конференцій і стажувань для співробітників НДІ МАО та РМАНУМ.

– Також договором передбачено встановлення астрофізичного обладнання Миколаївської астрономічної обсерваторії на базі РМАНУМ, що фактично робить місто Рівне форпостом астрофізики у північно-західній Україні. Це дозволить астрономам отримувати уточнені дані щодо розташування у космічному просторі штучних супутників Землі, спостерігати за астероїдами, болідами та космічним сміттям як техногенного, так і природного походження, що є небезпекою для Землі та космічних станцій. Таким чином, юні науковці, а саме вони під керівництвом педагогів-наставників будуть обслуговувати обладнання Миколаївської астрономічної обсерваторії, не тільки допоможуть дорослим ученим, а й самі будуть причетними до вирішення сучасних наукових проблем, – переконаний директор обласного комунального позашкільного навчального закладу «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради Олександр Андрєєв.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.