У Рівному лише 6 з 11 кандидатів у мери відкривали виборчі фонди

Прозорість виборчих фінансів в Україні потребує більшого законодавчого регулювання. Під час цьогорічних місцевих виборів реалізовувався пілотний проект, який передбачав проведення моніторингу фінансування виборчих кампаній. Такі дослідження відбулися у 5 містах України, в тому числі й у Рівному. Про це повідомив директор РОГО "КВУ" Олексій Горецький.

- Відповідно до законодавства, витрати кандидатів на посаду міського голови мають здійснюватися з відкритих ними виборчих фонди.У Рівному ж із 11 кандидатів на пост мера лише 6 відкрили власні рахунки. Схожа тенденція і в інших містах. Моніторинг продемонстрував, що лише 2 кандидати в Рівному - Зураб Кантарія і Вікторія Шинкаренко - опублікували інформацію про свої витрати. Щоправда, в соціальній мережі, що не є достатнім. Решта ж кандидатів цього не робили, - каже Олексій Горецький.

За його словами, коли кандидати відкривають рахунки, то вони мають не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування подати звіти.

- У Рівному 4 з 6 кандидатів, які відкрили рахунки подали звіти вчасно. Це Володимир Хомко, Дмитро Якимець, Олексій Муляренко і Зураб Кантарія. Вікторія Шинкаренко та Василь Цинко, які також відкривали рахунки, цього не зробили. Тому важко сказати, чи здійснювали вони фінансування своїх виборчих кампаній і як, - зазначив Олексій Горецький.

Щодо оприлюднення звітів із витрат кандидатів, то, як розповів Олексій Горецький, ТВК має публікувати такі звіти у ЗМІ або оприлюднити в інших зручний спосіб.

- У Рівному ТВК розмістила звіти на дошці оголошень і надавала всім, хто звертався з таким питанням. Але зважаючи на те, що інформація про виборче фінансування цікава для громадськості, то комісія мала б зробити цю інформацію більш доступною для широкого загалу, - додав Олексій Горецький.

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.