У Рівному витрачені кандидатами кошти на вибори залишаються "в тіні"?

Спеціалісти КВУ промоніторили передвиборчу рекламу на трьох місцевих телеканалах. Проводили дослідження у прайм-тайм з 19 до 22 години. Під моніторинг потрапляла лише маркована політична реклама. Про це повідомив керівник інформаційного відділу КВУ Святослав Дубов.

- Найбільше рекламувалися на місцевих телеканалах кандидати на посаду міського голови Дмитро Якимець, Володимир Хомко, Олександр Лащук, Олексій Бучинський і Григорій Зарічнюк. Приблизна вартість однієї секунди у прайм-тайм на місцевих телеканалах становить 6-7 гривень. Оскільки телеканали не надали нам інформацію, скільки коштує політичної реклами у них, то точну суму, в яку обійшлася реклама кандидатам, встановити важко. Для того, щоб розрахувати вартість політичної реклами, ми ще раз звернемося до керівників телеканалів, - розповів Святослав Дубов. 

Втім він зазначив, що під час моніторингу чимало інформації не маркувалася як політична реклама. Зокрема, це стосується сюжетів у новинах місцевих телеканалів.

У свою чергу, директор КВУ Олексій Горецький додав, що деякі кандидати, які висувалися партіями, не мали власних рахунків, тому, очевидно, їх політичну рекламу оплачували з фонду партій.

- Зокрема, це стосується Григорія Зарічнюка, якого висувала партія "Громадянська позиція", і Олексія Бучинського - кандидата від ВО "Свобода". Варто також зазначити, що деякі кандидати намагалися багато що фінансувати не з виборчого фонду, адже в ЗМІ було чимало "джинси", яка не маркувалася, і витрачені на її розміщення кошти відстежити важко. Також складно визначити витрати кандидатів на виготовлення наметів, оплату агітаторам, працівникам штабу тощо. Ми розуміємо, що всі люди, залучені до виборчого процесу, не можуть працювати на волонтерських засадах. Але кошти, витрачені на це, ніде не зазначаються. На мою думку, варто врегулювати законодавство таким чином, щоб кандидат, який захоче оприлюднити всі свої витрати, в тому числі й на оплату праці людей, мав можливість це зробити. Адже зараз все це робиться "в тіні", - каже Олексій Горецький.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.