П’ять об’єднаних громад Рівненщини вже готуються до перших сесій

На Рівненщині триває процес децентралізації та об’єднання громад. П’ять об’єднаних громад вже взяли участь у місцевих виборах, а саме Бабинська  та Бугринська (Гощанський район), Підлозцівська (Млинівський район), Миляцька (Дубровицький район) та Клесівська (Сарненський район).

Як повідомили Офісі реформ в Рівненській області, голови громад вже працюють над впровадженням реформи децентралізації. Зокрема, на робочій зустрічі  з директором Офісу реформ Русланом Сивим обговорили ряд важливих питань. Їх вирішення  сприятиме  першопрохідцям швидше завершити заплановані об’єднання територіальних громад та вийти на новий рівень життя та роботи. 

Найближчим часом об’єднані громади проведуть перші сесії, на яких планують обрати та затвердити робочі комісії. Першочергове завдання - призначити вибори старост у селах. Та законсуперечливий, і двояко пояснює  хто призначає вибори -  чи Верховна Рада України, чи самі об’єднані громади.  Це питання найближчим часом буде узгоджено на вищому рівні.

У процесі роботи та обговорення з’явилось чимало запитань щодо діяльності у об’єднаних територіальних громадах фінансових органів, казначейства, правоохоронців, пожежників та медичних установ. За доручення голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова їх домовилися обговорити на розширеній нараді з фахівцями вже наступного тижня.

Тим часом, керівників громад турбує доля працівників сільських та селищних рад.  Адже їх потрібно або скоротити через ліквідацію сільських рад, або ж перевести у нові об’єднані громади. Наразі голови  об’єднаних громад готують проекти для повноцінного функціонування громад. Руслан Сивий порадив акцент робити на віддалених селах.

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Традиційно віз поперед коней. Це перші ластівки "децентралізації". Не пройде й півроку, як громади "завиють" про те, що кощтів на місцях як не було, так і нема. Згадаєте моє слово.)))))))Зміна форми не поміняє зміст.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.