На Рівненщині порушують закон «Про доступ до інформації»

94 відсотки міських рад Рівненської області не виконують вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині розміщення контактної інформації на офіційному сайті. Такими є результати моніторингу Центру політичних студій та аналітики (Київ).

Зокрема, Березнівська та Радивилівська міські ради не мають своїх офіційних сайтів. Поштову адресу на сайті не вказали 5 міських рад: Березнівська, Дубровицька, Корецька, Костопільська та Радивилівська, що складає 45% від загальної кількості міських рад області.
Номер телефону можна знайти лише на 6 сайтах: Рівненської, Дубенської, Здолбунівської, Корецької, Острозької та Сарненської міських рад. Однак варто зазначити, що всі номери телефонів вказані з кодом міст.

Вся необхідна контактна інформація для запитів на публічну інформацію є лише на сайтах Дубенської, Корецької, Кузнецовської та Рівненської міських рад, що складає 36% від всіх рад цієї області. А в Острозькій міській раді забули вказати номер телефону.

В цілому ж, ж лише Кузнецовська міська рада виконала всі вимоги Закону «Про Доступ» щодо відображення контактної інформації на своєму сайті.

Нагадуємо, що Закон «Про доступ до публічної інформації» набрав чинності ще 9 травня 2011 року. Таким чином, всі органи влади мали 4 з половиною роки, щоб розібратися з його нормами та імплементувати їх у свою роботу. Однак аналіз базового наповнення сайтів міських рад області проілюстрував абсолютне нерозуміння органами місцевого самоврядування вимог, щодо їхньої  прозорості, публічності  та підзвітності. 

Про це повідомляє "Центр політичних студій та аналітики".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.