У Рівному рятувальники перевіряли багатоповерхівки

3 листопада співробітники Служби порятунку «101» спільно з працівниками житло-комунального господарства провели комплексний огляд стану пожежної безпеки в багатоповерхових житлових будинках міста Рівне.

Особливу увагу учасники рейду звертали на стан утримання підвальних та горищних приміщень. Адже як відомо, найчастіше пожежі виникають саме у цих місцях, а їх винуватцями стають особи без постійного місця проживання, котрі у холодні дні шукають тут порятунку. Також ретельно перевірявся протипожежний стан самих під’їздів, а саме: справність електрощитових, розподільчих електрокоробок, світильників, відповідність нормам шляхів евакуацій. А у будинках підвищеної поверховості (більше 10 поверхів) рятувальники перевірили справність систем протидимного захисту, внутрішній протипожежний водопровід, аварійне (евакуаційне) освітлення та внутрішні пожежні крани. Також особливу увагу звертали 

на справність пожежних гідрантів, що розташовуються поблизу багатоповерхівок та наявність вільних шляхів під’їзду пожежно-рятувальної техніки до будинків.

Варто додати, що не усі громадяни свідомо дотримуються правил пожежної безпеки. Так, двері у спільні квартирні коридори зачинені зсередини, що не дає можливості вогнеборцям вільно дістатися до осередку можливої пожежі, а це втрата дорогоцінних хвилин. Також шляхи евакуації захаращенні горючим майном мешканців, що збільшує ризики виникнення пожежі та ускладнює проведення безпечного порятунку із зони горіння.

Окрім «технічної сторони», фахівці ДСНС приділили значну увагу профілактично-роз’яснювальній роботі з мешканцями багатоповерхівок. Людям нагадали вимоги пожежної безпеки у побуті, правила безпечного користування електрообігрівачами та вручили інформаційні пам’ятки застережливого характеру у зимовий період.

Повідомляє ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.