Завтра у Рівному розпочнеться фестиваль іншої освіти

У Рівному упродовж 6-8 листопада відбуватиметься  Міжнародний фестиваль іншої освіти "Історія. Ідеї. Інновації". Дійсто у місті проходитиме вперше і збере під одним дахом молодих активістів із різних куточків України, а із Польщі та Білорусі.

Кожен із днів фестивалю буде присвячений певній тематиці. Учасниками першого стануть освітяни із різних країн, які опановували альтернативні методи в історичній освіті. Завдяки проекту “Trans.history” вони познайомляться із історією Рівного періоду Другої світової війни та довідаються про маловідомі факти нацистських переслідувань рівненських євреїв. В рамках програми також заплановані виступ директора Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського та перегляд документальної стрічки “Повернутися в Рівне” за участі Шеллі Ваймер, мешканки Рівного, яка в дитинстві врятувалася із окупованого міста та деякий час переховувалася в родині селян недалеко від Рівного. Шеллі особисто відвідає презентацію фільму та розповість свою історію, а також поділиться роздумами про те, як змінилося Рівне за цей час.

Упродовж наступного дня рівняни зможуть відвідати презентації ініціатив, реалізованих у рамках програм “Студії живої історії” та “Майстерня громадської активності”. Увесь день буде присвячений молодіжними проектам та інновативним практикам розвитку громад, де кожен зможе отримати натхнення для втілення власної ідеї. Також в цей день відбуватиметься дискусія на тему “Освіта як потенціал для змін: проблеми та історії успіху”,  у якій візьмуть участь представники Ради Європи, організацій “MitOst” та “PinchukArtCentre”, Рівненського державного гуманітарного університету, а також гості фестивалю. В цей же день відбудеться презентація та читання книжки Каті Петровської “Можливо Естер” у перекладі Юрка Прохаська, есеїста та літературознавця. Презентуватиме видання сам перекладач. Обговорення модеруватиме Петро Рихло, представник видавництва “Книги ХХІ”.

Завершальний день буде присвячено практичним майстер-класам від тренерів, менторів та учасників програм “Майстерня громадської активності” та “Студії живої історії”. Серед заявлених тем: фандрейзинг, брендинг, театральні та екологічні майстер-класи, нестандартні способи популяризації історії, верстка книги та розробка тематичних екскурсій.

          Програма Міжнародного фестивалю іншої освіти “Історія. Ідеї. Інновації”

(Рівне, 6-8 листопада 2015 року)

6 листопада - День альтернативних методів вивчення історії (урочище Сосонки, Кінопалац “Україна”, майдан Незалежності, 2):

14:30-15:30 - пам'ятний захід в урочищі Сосонки, присвячений вбивству 17 тисяч єврейського населення Рівного у 1941 році. Виступ Анатолія Подольського, директора Українського центру вивчення історії Голокосту.

16:00-17:00 - показ фільму “Повернутися в Рівне” в рамках проекту Trans.History, за участі творців стрічки та Шеллі Ваймер, головної героїні картини (Кінопалац “Україна”, майдан Незалежності, 2).

7 листопада - День інновативних практик розвитку громад та молодіжних проектів  (Міський будинок культури, вулиця Соборна, 3-Д):

15:00-17:00 - презентація ініціатив учасників програм “Майстерня громадської активності” та “Студії живої історії”.

17:00-19:00 - дискусія на тему “Освіта як потенціал для змін: проблеми та історії успіху”.

 Учасники дискусії: Альона Каравай, “MitOst” e.V. (Берлін, Німеччина), керівниця проекту "Діалог заради змін"; Ярина Боренько, експертка з неформальної освіти в Україні, тренерка Ради Європи (Львів, Україна); Ольга Тихонова, керівниця освітньої програми міжнародного центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre (Київ, Україна); Максим Гон, доктор політичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету (Рівне, Україна).

20:00 - презентація книжки Каті Петровської “Можливо Естер”. Читання за участі автора перекладу на українську мову Юрка Прохаська. Модерує обговорення Петро Рихло. 

8 листопада - День інструментів проектного менеджменту та неформальної освіти (Міський будинок культури, вулиця Соборна, 3-Д):

9:30 - 11:00 - майстер-класи з методик креативного мислення, верстки книжок, театральних практик, роботи з історією та управління часом / Частина 1

11:00 - 13:30 - відкритий простір: мережування учасників та гостей фестивалю, простір для пошуку нових партнерств та обговорення “гарячих тем” в сфері освіти.

14:30 - 16:00 - майстер-класи з проектного менеджменту, методики діалогу, практик розвитку громади та втілення локальних ініціатив / Частина 2. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.