У Рівному обговорили реформу ЖКГ

У Рівному розповіли про енергоефективність та реформи ЖКГ

 у Рівному обговорили, чому за житлово-комунальну реформу пересічні українці мусять платити високу ціну, а її ефективність та результативність все ще бажають бути кращими.  Це відбувалося під час медіа-дня, який провели  у рамках проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Під час заходу провели три семінарські секції та тренінг для журналістів. 

Під час першої секції обговорили механізм прийняття спільних рішень у багатоквартирному будинку та роз’яснили, як він працює. Окрім цього, доповідачі розповіли про новації, які запроваджує закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», та вказали, що стримує реалізацію закону на місцях.

Зокрема, експерт Проекту IFC на прикладі луцького ОСББ «Явір – 2011» показав, як і на скільки мешканці багатоквартирного будинку можуть економити кошти після впровадження заходів з термомодернізації.

- Зараз помітно зросли тарифи на ресурси. Тарифи на холодну воду зросли на 15 %, на гарячу воду – на 56 %, електроенергію – на 50 %, опалення – на 73 %, а на газ – втричі. Тому важливо пам’ятати та вміти зберігати ці ресурси. Основними джерелами економії є встановлення лічильника, зменшення втрат тепла, оптимізація використання тепла (зменшення споживання тепла за рахунок погодозалежного регулювання та збалансування стояків), а також важлива додаткова економія – зменшення tо на 1оС дає 6 % економії тепла, – наголосив координатор Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Михайло Павличенко.

Доповідачі третьої секції розповіли, як скористатися державними та місцевими програмами, які передбачають фінансову та технічну допомогу всім тим, хто прагне використати в своїх помешканнях, в приватних та багатоквартирних будинках сучасне енергоощадне обладнання. Представники "Ощадбанку" та "Укргазбанку" також вказали, на яких умовах надаються банківські кредити в рамках державних та місцевих програм, спрямованих на модернізацію житлового сектору.

Про це повідомили з громадянської мережі "ОПОРА".

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.