Рівненщина долучилась до проекту «Осінь з Яном Твардовським»

5 листопада Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Ельжбета Зелінська привезла у Рівне з волинського села Костюхнівка вогонь, запалений на місці бойової слави польських легіонерів. 11 листопада Польща відзначатиме День Незалежності, яка виборювалася в тому числі і в бою з російськими військами під час Брусилівського прориву на Волині.

– Цей вогонь є символом боротьби за вільну незалежну Польщу і Україну, яка змушена ще раз боротися за свої землі, –зазначила Віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Ельжбета Зелінська.

Для комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради від Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку також було презентовано збірки творів поета, мислителя та священника Яна Твардовського, у рамках літературного проекту «Осінь з Яном Твардовським». Захід зі ініційований Генеральним Консулом Республіки Польща у Луцьку Беатою Бживчи з метою популяризації сучасної польської літератури серед української молоді.

– Гасло ініціативи – «потяг до літератури». Це сполучення слів не є випадковим. З одного боку, «потяг» – це транспортний засіб, а з іншого боку, «потяг» – це любов до чогось. Цим проектом ми хочемо пробудити в українців любов до літератури та познайомити з польськими літературними доробками. Ми не хочемо, щоб ця ініціатива відбулася тільки в одному місті. Ми хочемо об’єднати якнайбільше людей навколо цього проекту», – зазначила Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи у відео-зверненні та розпочала інтернет-літературну естафету поезією Яна Твардовського «Переклад псалмів Кохановського».

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.