Студентів Сарненського педколеджу відзначив принц Ліхтенштейну

Студенти Сарненського педколеджу проводили спостереження за білими лелеками. Вони охопили територію трьох областей – Рівненщини, Житомирщини та Волині. Саме за цю роботу Сарненський педагогічний коледж РДГУ отримав почесну грамоту за підписом принца Ліхтенштейну Йозефа Венцеля.  Це відбувалося в рамках міжнародної освітньої програми  "Лелека".

Її започаткувало Західноукраїнське орнітологічне товариство спільно з поляками, а в 2011 році приєдналося і князівство Ліхтенштейн. Участь у програмі бере понад 200 навчальних закладів, у тому числі й Сарненський педагогічний коледж.
- У її рамках, можна працювати у декількох напрямах. Ми займаємося інвентаризацією гнізд білих лелек, - розповідає викладачка педколеджу Ірина Слободзян. – На базі коледжу створене об'єднання "Університет "Природа"", яким я керую. Його учасники – це студенти-першокурсники. Ось якраз одним із напрямів діяльності об'єднання і є збір інформації про гнізда лелек. За результатами наших минулорічних досліджень, у 80 населених пунктах Рівненської, Житомирської та Волинської областей налічувалося 400 гнізд цих птахів. До речі, у деяких селах їх нема взагалі. Знаходимо місця, де гнізда лелек зруйновані через те, що туди потрапляла блискавка. А є просто залишені птахами. Трапляється й таке, що гнізда знаходяться просто на лініях електропередач. Були випадки, коли туди виїздили монтери і робили платформи, аби підняти їх. Річ у тім, що бувають лелечі гнізда вагою до півтонни. Якщо таке впаде, то пошкодить лінію електропередач. Загалом інформація про гнізда цих птахів цікава для науковців".
Сарненський педагогічний коледж бере участь у програмі "Лелеки" із 2007 року. А таку відзнаку отримує вперше. Це за системність роботи та результати досліджень, пояснює Ірина Слободзян. Окрім грамоти, закладу також презентували мультимедійне обладнання вартістю 500 євро.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.