Рівненських рятувальників навчали надавати долікарську медичну допомогу

9 листопада в Головному управлінні ДСНС у Рівненській області відбулися практичні навчання із співробітниками пожежно-рятувальних підрозділів міста Рівне щодо надання долікарської медичної допомоги. Проводили навчання фахівці медичної служби ГУ ДСНС та навчально-методичного центру цивільного захисту і безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Заняття проходило з метою засвоєння рятувальниками розширених  практичних прийомів із надання першої допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях,  зупинці серця, значних кровотечах, пошкодженнях голови та хребта, термічних ураженнях та гострих отруєннях.

Необхідність проведення таких практичних курсів полягає у одержанні фахівцями ДСНС теоретичних медичних знань та практичних навичок надання першої допомоги дорослим і дітям в екстремальних ситуаціях, що виникають внаслідок пожеж, аварій та катастроф. При цьому, рятувальники повинні бути психологічно готовими до надання медичної допомоги та вміти діяти як самостійно, так і під керівництвом працівника з медичною освітою.

Складалися навчання з кількох етапів, які включали в себе вміння забезпечувати прохідність дихальних шляхів, робити штучну вентиляцію легенів та серцево-легеневу реанімацію. За допомогою манекену медики продемонстрували слухачам, як надавати невідкладну допомогу при травматичних ушкодженнях. Зокрема, як слід правильно робити зупинку кровотеч, перев’язку ран та  іммобілізацію пошкоджених кінцівок.

Загалом, заняття пройшли ефективно, кожен мав змогу спробувати надавати основні види допомоги та отримати кваліфіковані рекомендації від фахівців медичної служби.

Як зазначив начальник медичної служби ГУ ДСНС у Рівненській області Олег Бортнік:- «Такі навчання в підрозділах Служби порятунку Рівненщини проводяться постійно відповідно до визначеного плану, що дає змогу навчити якомога більшу кількість рятувальників у найоптимальніші терміни».

Повідомляє ГУ ДСНС у Рівненській області.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.