Рівнянам показали "живу історію"

У Рівному відбувся міжнародний фестиваль іншої освіти «Історія. Ідеї. Інновації».

За три дні організатори встигли показати гостям напрацювання учасників програм «Студії живої історії» та «Майстерня громадської активності», які приїхалиіз Білорусі, Польщі та всієї України, презентувати книжку, фільм, провести подіумну дискусію, організувати більше десятка майстер-класів та відкритий простір для обговорення подальшого розвитку міста.

Мешканці Рівного, завдяки фестивалю, довідалися про ідеї створення поштівок для популяризації місцевої архітектури, фотопроект, який спонукає до культурного обміну між представниками різних етнічних груп, про живу бібліотеку, що функціонує в Польщі, та рівненську ініціативу «Echo-contact», що створює культурні мости між невеликими українськими містами, рівня обласних центрів.

Всі ці ідеї були втілені за рахунок мікрогрантів, сума яких часом не перевищувала 500 грн. Такі невеликі фінансові вливання, на думку організаторів, стимулюють активність молоді та дають їм можливість втілити свої маленькі мрії. Так вони навчаються працювати автономно, приймати рішення, розвивають критичне мислення і професійну відповідальність. Окрім власних проектів, учасники фестивалю (стати активістом програм можна у віці від 18 до 30 років) залучали жителів міста до різноманітних майстер-класів: із фандрейзингу, танців, використання методики діалогу для пошуку порозуміння, розробки екскурсій та брендингу. Всіх цих корисних навиків вони набули, в процесі втілення своїх ідей, дехто з них встиг підвищити свій статус та стати ментором для інших грантоотримувачів, а дехто вже тренер «Майстерні» чи «Студій живої історії».

Міжнародний фестиваль іншої освіти реалізується в рамках проекту “Діалог заради змін”. Організатором заходу є некомерційна організація «Інша Освіта». Фестиваль здійснюється в партнерстві зі Міжнародною спілкою "МitOst e.V." (Берлін, Німеччина) та Єврейським історичним інститутом "Centropa" (Відень, Австрія) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Фонда Роберта Боша та Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту.

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.